Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Csinálnátok egy jó időbeosztás...

Csinálnátok egy jó időbeosztást nekem? Ha tudok, megköszönöm a segítséget. Hosszú lesz, de kérlek írjatok.

Figyelt kérdés

Gondoltam kérek itt,tőletek segítséget,véleményt.

Szóval,leírom,mi a helyzet.


Tanulok több nyelvet egyszerre,és szeretnék jó időbeosztást.

Igazából alapból 3 nyelvet tanulok,ebből az egyikből felsőfokú írásbelire készülök.

Van egy negyedik is,amin egy ideig gondolkodtam,hogy tanuljam-e,de tetszik a nyelv és amúgy is ez bizonyos valaki miatt szerettem meg,szóval nem szívesen hagynám abba.


Tehát én a felsőfokú írásbelimre augusztusba megyek,de mindenképp jó lenne megcsinálnom most,és nem későbbre halasztani.BME-re megyek egyébként,szóval ha valaki tud,adjon kérem ahhoz is plusz tippeket.


A célom az lenne hogy fel tudjak készülni a nyelvvizsgámra is,de közbe a többi nyelvet is tanuljam,és ne kelljen azokat se elfelejtenem,meg össze kéne őket rendezni.


Leírom mik a tanulandó nyelvek,ha ez szükséges:

Angol-ebből megyek írásbelizni BME-re

Ebből amúgy májusban mentem szóbelizni Origónál és elsőre meglett

Francia-ezt nem az elejétől kezdem hanem a 10-es leckénél járok,de szeretnék haladni ezzel is.Maga a nyelv nem okoz nehézséget

Orosz-ebből egy héten egyszer járok tanárhoz,de már tanultam korábban és nekem elég könnyen megy ez a nyelv.


A negyedik nyelv,amin hezitáltam a svéd.

Ebből kezdő vagyok,de nem felsőfokra meg nyelvvizsgaszintre szeretnék (még) eljutni.


A nyelvérzékkel nincs baj.

A teljes közepem angolból nyolcadikos koromba meglett.

Akkor se ment nehezen.

Franciából is dicséretes ötös vagyok.



2013. júl. 20. 22:06
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam le,hogy az elsős anyag 7 lecke.

És abból vettem át korábban 4-et.

2013. júl. 20. 22:49
 12/20 A kérdező kommentje:

Írtátok az időpontot.

Az orosz órám változó,hogy mikor van.

Most például pénteken volt,de volt már hétfőn is,meg talán kedden.

A többi nap viszont nem "játszik" orosz szempontjából.


Mert az angolom szerdán van,az egyik.A másik angol csütörtökön.

A kedd,szombat,vasárnap üres.

2013. júl. 20. 22:53
 13/20 anonim ***** válasza:
52%

De akkor végülis neked megvannak a fix időpontok,

melyik nap melyik nyelvből mész (tanárhoz).

Gondolom angolra mész mit tudom én kedden meg csütörtökön, így az oroszra pénteken van időd.

Persze hétvégén még tudnál franciázni meg svédezni,

de sztem először tedd le a nyelvvizsgát

Azért nem mindegy a százalék teljesen

2013. júl. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Amúgy szívesen fogadom a véleményeket,nem vagyok ellene igazán a javaslatoknak.Hisz ezért tettem fel a kérdést.


:)Bocsi hogy egy csomószor kommentelek,de mindig lehagyok valamit.

2013. júl. 20. 22:57
 15/20 A kérdező kommentje:

Igen.igazad van.

Teljesen tényleg nem mindegy.

Jobban örülök egy 70 vagy 80%-nak mint egy 60%-nak.


De nem törekszek 90-re vagy afölöttire.

És,azt se bánom ha 65.


De természetesen,jobb egy 70 vagy 80 mint ha csak 60 vagy 61.

2013. júl. 20. 22:59
 16/20 anonim ***** válasza:
52%

Vegyél elő egy üres (asztali) naptárt és oda írd be, melyik nap mikor melyik nyelvből van órád + házi feladat

Akkor fogod látni, hol maradnak "lyukak".

Oroszból meg az utolsó leckéket is csak át kéne venned,

ha eddig az első négyet vetted át. Gondolom az osztályozóvizsga is aug-ban van

2013. júl. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Ez is jó ötlet,köszönöm :)

Az osztályozó szeptemberben van.

2013. júl. 20. 23:05
 18/20 A kérdező kommentje:

Amúgy most fejeztük be oroszból a 4-es leckét.

Most jön az 5,annak is kész egy része,de az valamivel hiányosabb.

A tanár szerint belefér a 7 lecke.

Mondjuk,7 biztos.

2013. júl. 20. 23:11
 19/20 anonim ***** válasza:
52%

Akkor nincs olyan sok oroszból.

Másfél lecke. Az elsős anyag amúgy sem nehéz.

Abból elég, ha egy héten egyszer van órád.

Franciát max olvasgasd. Ha majd franciából is mész nyelvvizsgára, akkor tanuld intenzívebben

2013. júl. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szerintem hülyeség, amit csinálsz. Bőven elég 2 idegen nyelvet tanulni egyszerre. ELTÉS nyelvész professzorral beszélgettünk egyszer pont erről, ő is mondta, hogy van a családban egy lány, aki egyszerre 4 nyelvet tanul, ő egyenesen elmondta, hogy nem ért ezzel egyet.

Véleménye szerint ha valaki 2 nyelvet tanul egyszerre, sokkal gyorsabban halad, jobban megérti a nyelvtant és tartósabban megragadnak benne a dolgok, míg ez 3-4 nyelvnél egyáltalán nem mondható el.

Időben is gyorsabban lehet haladni, ha nem 4felé kell folyamatosan tekintened, hanem 2 dologra koncentrálsz, amikor eléred abból a kitűzött célt, akkor folytatod a többivel.


25 éves koromra, 4 nyelvvizsgám volt, ebből 2 felsőfokú, ezeken a nyelveken kívül még a latint is elég komolyan tanultam, így kijelenthetem hogy 5 idegen nyelvet tudok, (latinon kívül), nap mint nap használom mind az ötöt, de kettő nyelvnél többet soha nem tanultam és igazából 13 évesen kezdtem foglalkozni a nyelvtanulással komolyan.

2013. júl. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!