Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudtátok rászánni magatok...

Hogy tudtátok rászánni magatokat az nyelv (angol) tanulásra?

Figyelt kérdés
Én nagyon szeretnék tudni angolul és idegesít is hogy nem tudok de valahogy annyira lusta vagyok hozzá hogy leüljek, feladatokat csinálja stb. csak egy sorozatot nézek angolul angol felirattal (és ezt is csak azért mert szeretem ezt a sorozatot és már láttam párszor magyarul). Hogy tudnék magamon erőt venni?

2013. júl. 22. 21:41
 1/7 A kérdező kommentje:
a*
2013. júl. 22. 21:43
 2/7 anonim ***** válasza:
Kezdj el játszani angol nyelven a játékokkal. vagy kezdj el egy mmorpg-t vagy fps-t angol szerveren. De csak olyat ami érdekel. A multinál gyakorlod a komunikációt pl. a chaten.
2013. júl. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pedig valaminek lennie kell, ami miatt nagyon akarod... Nekem is mindig volt, vagy egy lány miatt aki tetszett (több is volt), vagy egy sorozat, ami érdekelt, meg alapból nagyon szeretem a nyelveket. Én is olykor nagyon lusta vagyok, van hogy elmegy a kedvem a tanulástól, aztán mikor belevetem magam, akkor meg megjön a kedvem. Eleve a zenehallgatás is sokat segített... Zenében rengetegszer hallod ugyanazt, rögzülnek a fejedben a dolgok. Neten csak angolul olvasok szinte (kivéve ezt az oldalt meg még 1-2-őt). Beszélgetni is lehet külföldiekkel... ennyi. A lényeg hogy legyen valami komoly hajtóerő. Akkor menni fog, nem is kicsit. Suliban nekem se volt semmi kedvem tanulni... A nyelvtant szedd szét darabokra, igék, igeidők, névmások, melléknevek, stb, mindennek meg van a helye. Ha már egy kicsit tudod, jöhet a szórakoztatóbb része, egyszerűen csak sokat hallgatod az anyanyelvűeket, így megjegyzel minél több dolgot. A különféle kifejezésekre koncentrálj (főleg angolban, ami teli van ezel), a különféle mondatszerkezeteket próbálj megjegyezni, ne szavakat... Persze időbe telik az hogy tényleg jól menjen. Ilyenkor elmehet az ember kedve. De mindent meg lehet tanulni...
2013. júl. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt még elfelejtettem, hogy a nyelvtant azért rendesen tanuld meg. Tehát tényleg kell szorgalom is... mert úgy is lehet hogy egyszerűen sokat hallgatjuk a külföldieket vagy olvasunk, de a nyeltan ismerete felgyorsít mindent.
2013. júl. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én úgy vettem rá magam hogy beiratkoztam támogatott képzésre és ha nem járok be vagy nem sikerül a vizsga vissza kell fizetnem a 90 000 ft ot Ez elég nagy húzóerő :) amúgy tudasodajovod.hu-n vannak ha gondolod
2013. júl. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is évekig húztam, halasztottam. Aztán egyszer részt vettem egy konferencián, ahol hol volt, hol nem volt tolmácsolás és akkor eldöntöttem, hogy ez gáz. Nem függhetek másoktól, meg kell tanulnom. És akkor egy év alatt gyenge alapfokról közép és felsőfok közé tornáztam a szintemet. Szerintem kell egy ilyen lökés, amitől étlendül az ember a lustaságán.
2013. júl. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 noemi4 ***** válasza:

nem kell itt feladatokat csinálni, próbáld meg megérteni a lényegét a nyelvnek:

[link]

2013. júl. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!