Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik országban van még...

Melyik országban van még -Magyarországon kívül- nyelvvizsgához kötve a diploma kiadása?

Figyelt kérdés
Igaz az, hogy Cambridge-en, a Harward-on, Oxford-on nem kérnek nyelvvizsgát a hallgatóktól? Nálunk miért alakult ez így?

2013. júl. 3. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, hogy máshol hogy van, de szerintem ez teljesen rendben van itt nálunk.

Nem hiszem el, hogy aki meg tud csinálni egy diplomát, az nem tud összehozni egy nyelvvizsgát??

Ez nevetséges!!

Sőt szerintem már a középiskolában meg kellene csinálni és akkor nem kéne vele az egyetemen kínlódni.

2013. júl. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mert ott tudnak jó munkát kapni nyelvtudás nélkül is. És egyetértek, aki nem tud összehozni egy középfokot, az mit keres egyetemen? Most itt nem a diszlexiásokról stb.van szó. Főleg, hogy az x millió nyelvvizsga közül mindenki talál olyat, ami neki a legkönnyebb... Beseggel 20 tételt meg betanulja, hogy kel levelet írni és csókolom...
2013. júl. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kell*
2013. júl. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is jól van ez így, felesleges ezen replikázni. Egyáltalán nem baj, hogy így alakult. Természetesen a nyelvvizsga nem jelenti azt, hogy valaki ténylegesen képes azon a nyelven az adott szinten beszélni, de még mindig nagyon hátul állunk a többi európai országhoz képest, ha az idegennyelveket vesszük.
2013. júl. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az eddig válaszolókkal. Azért azt is tegyük hozzá, hogy az angol tetszik vagy sem világnyelv, emiatt az USA-ban élőknek kicsit könnyebb dolguk van, hiszen elég nagy eséllyel beszélek a saját anyanyelvüket bárhol a világon. A magyarral ellentétben. Egyébként az ilyen Cambridge, Harvard és társai azért nem volt túl jó példa, mert azok, akik ilyen nívós egyetemeken tanulnak, jó eséllyel több nyelven is beszélnek folyékonyan...
2013. júl. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
16%

Az angolszászoknak könnyű-

Mert már tudnak angolul

Akkor minek nekik nyelvet tanulni!

2013. júl. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!