Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti, hogy csinálnátok?

Ti, hogy csinálnátok?

Figyelt kérdés

Olyan emberek válaszát várom akik vagy ugyanezen nyelveket tanulták vagy tanulják valamelyiket vagy fogják.


Angolból készülök a középfokú nyelvvizsgámra, és mostanába sok franciát hallottam és megint elöjött a francia mániám érzem is hogy nem keverném össze a kiejtést, így bevállaltam. Tudom azt mondja mindenki nem sokra megyek vele, de nekem személyes vonzalmam van ez a nyelv iránt. Utána tervbe van még spanyol, olasz és német. Ezeket az angol és a francia után milyen sorrendbe lesz érdemes majd elkövetni? A spanyol és az olasz mennyire férne meg majd párhuzamosan egymás mellett? Itt majdnem mindegyiknél középfok a cél, a felsőfokról még nem döntöttem.



2013. aug. 2. 14:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért ne mennél sokra a franciával? Az az Európai Unió nyelve...

Francia után a spanyolt javaslom, én nem tanulok spanyolul, de franciából felsőfokúm van (5 év intenzív kéttannyelvűs lét után) és sok mindent megértek a spanyolban :D

Utána olaszt javasolnám, mert az is majdnem ugyanaz, és végül a németet, mert az teljesen más nyelvcsoport, más a logika is benne. Próbáltam magamtól németet tanulni, de nem tudtam teljesen átállítani rá az agyam.

2013. aug. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Egyébként azért mert franciákon kívűl max az beszél aki megtanult...:) És ha esetleg a francia után a spanyolt elkezdeném mennyire férne el mellette az olasz?
2013. aug. 2. 14:31
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez butaság, franciául beszélnek Svájcban, Luxemburgban, Belgiumban, plusz akik a frankón területeken laknak (Marokkó, Algéria), összevetve kb. 300 millióan beszélik...

Amúgy szerintem egyszerre maximum kettőt tanulj.

2013. aug. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Most kettő lesz csak de az angol meglesz előbb, mint a francia remélem és ha a francia is meglenne utána kérdeztem hogy spanyol mellett megférne e az olasz?
2013. aug. 2. 18:35
 5/10 anonim ***** válasza:
Figyelj, igazából teljesen mindegy, minél több nyelvet beszélsz, annál több ember vagy. Nekem mindig ezt mondta anyukám és én ehhez tartom magam. Nyelveket, új kultúrákat megismerni mindig jó dolog. Azért tanulj egy nyelvet, mert tetszik, ne azért, mert elvárás valahol, mert abból csak szenvedés lesz.
2013. aug. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én szeretem őket azért tanulom, csak kérdeztem énis így mi is így gondoljuk
2013. aug. 2. 19:05
 7/10 jorge pedro kiss ***** válasza:
én magyarul és spanyolul beszelek de mindig ojat tanulj aminek hasznat veszed a spanyolt sokan beszelik de ezt neked kell kivalasztanod sok szerencset buena suerte
2013. aug. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 jorge pedro kiss ***** válasza:
spanyolt könnyen meglehet tanulni francia mar nehezebb a nemet is olasz az mar könnyű de ha mar tudsz egy idegen nyelvet a 2 ik könnyebb lesz
2013. aug. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hidd el mindre szükségem van meg érdekel is! És igen tudom nem könnyű a francia, de az mindig könnyebb az embernek amit magáért csinál és nem kényszerből....
2013. aug. 7. 11:48
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszodat, bár kinek mi a könnyű...bár a spanyolról tényleg azt hallottam, hogy nem nehéz
2013. aug. 7. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!