Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németet vagy Franciát tanuljak?

Németet vagy Franciát tanuljak?

Figyelt kérdés
Angolul és olaszul tudok, de szívesen megtanulnék ezek mellé még egy nyelvet. A németre vagy a franciára gondoltam. Ti melyiket választanátok? Amúgy németből van egy kis alapismeretem, mert régebben tanultam, de már nem sok mindenre emlékszem.

2013. aug. 9. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mepróbálhatnád mindkettőt. Nem könnyűek, de az is jó hogy azért nem is hasonlóak... Nem kevered össze... Én sok nyelvet tanulok... egyszer ebből egy kicsit egyszer abból. Szerintem menne neked is (főleg ha már jó vagy angolból és olaszból)
2013. aug. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha olaszul tudsz, akkor francia :)
2013. aug. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudnám eldönteni.

A német az angolra hasonlít valamennyire, a francia pedig kicsit az olaszra. Azt tanuld, amelyikhez több kedvet érzel

2013. aug. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gyakorlati szempontból a némettel jobban jársz itt Európában, hiszen Németországban, Ausztriában, Svájcban és Luxemburgban is beszélt nyelv, míg a Francia csak Franciaországban és Belgiumban hivatalos.
2013. aug. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
Franciául beszélnek Svájcban, Belgiumban, Luxemburgban... plusz még rengeteg keleti és afrikai országban és Kanadáról se feledkezzünk meg :-)
2013. aug. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!