Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejlesszem a szókincsem...

Hogyan fejlesszem a szókincsemet idegen nyelvből, ha nem szeretek filmeket nézni, és a rádió sem érdekel?

Figyelt kérdés

Olvasni szeretek. Ezért arra gondoltam, hogy beszerzek idegen nyelvű könyveket CD melléklettel és azt együtt használva fejlődhetne a szókincsem és a hallás is.


Rettentően utálok filmet nézni, és a rádiótól is kiráz a hideg. Igen, vannak (még) ilyen embertípusok. :)


2013. aug. 12. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Te magad írtad le a megoldást. Olvass, cd-vel vagy anélkül.
2013. aug. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azért írtam ki a kérdést és a lehetséges "megoldást", hogy ezen az úton ugyanolyan hatásfokkal fejleszthető a szókincs és a hallás?


Köszönöm a választ!

2013. aug. 12. 21:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Szókincsre szerintem igen, sőt én filmeknél nem mindig emlékszem az érdekes új kifejezésekre, könyvben viszont vissza tudom keresni. Bár nekem az a legjobb, ha azon a nyelven próbálok "gondolkodni", megfogalmazni dolgokat, mert akkor bennem lesz igény arra h utánanézzek egy szónak és az utána ált. jobban megmarad.

Hallásra sztem nem, mert ezek a cd-k nem természetes ritmusúak, nincs háttérzaj, nem vágnak egymás szavába stb.

2013. aug. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Teljesen jo megoldas, magam is csinaltam regebben. Az utolso hozzaszolasa a hatterzajrol, meg egymas szavaba vagasrol folosleges kekec. Az mar magasabb szint, nem kell azzal kezdeni. Az olvasasban tenyleg az a jo, hogy visszakeresheted konnyen a kifejezeseket, nyelvtani szerkezeteket, nem ugy, mint a filmekben.

Hajra!

2013. aug. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, csak a kérdés az volt, hogy "ugyanolyan hatásfokkal fejleszthető-e a szókincs és a hallás". Erre mondom, h a hallásnál sztem nem ugyanaz a hatásfok, de szóval se mondtam olyat h ne lenne hasznos ettől :)
2013. aug. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én értettem azt a válaszrészt is, amit valaki más "kekeckedésnek" minősített. Illetve az tény, hogy az ilyenfajta hanganyagok letisztultak, hiszen oktatási céllal készülnek, illetve egyszerűen felolvassa valaki az adott könyvet.


Kezdő vagyok, így számomra elsősorban éppen ilyen "háttérzajtól mentes" anyag kell, szerintem.


Köszönöm szépen az összes eddigi választ! :)

2013. aug. 13. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!