Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miből tudnék a leghatékonyabba...

Miből tudnék a leghatékonyabban tanulni?

Figyelt kérdés
Most kezdem gimiben a franciát, teljesen nulla szintről. Ám nagy valószínűséggel az iskola nem fog olyan tudást lefektetni, mint amilyet szeretnék. Ha mellé tanulnék még külön, akkor milyen könyvet tudnátok ajánlani? Lehetőleg érthetően legyenek leírva a nyelvtani részek, és jó alapokat adjon. Az a legjobb, ha teljesen a nulláról kezdi a könyv. Ha valaki esetleg tanult már franciát, az milyen könyvből tette? :)

2013. aug. 13. 14:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Milyen könyvetek lesz? Én úgy gyakoroltam a franciát, hogy betűről - betűre megtanultam mindent a könyvből, a hozzá való cd-t rongyig hallgattam, esetenként a szövegek teljesen megragadtak a cd hallgatása alatt.

Ill. most már van a neten tengernyi internetes tanfolyam, biztos találsz magadnak megfelelőt

2013. aug. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pl ennek a példamondatait kellene tudni fordítani oda-vissza.

[link]

2013. aug. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

# 1és ugyan az válaszoló# 2

Hogy lehet betűről betűre tanulni a franciát.?

Hiszen a francia Alfabet. ÁBC

úgy írásban DE Főleg szavakba, mondatokban egészen mást mond mint az irányadó Alfabet.

Ja. Olvassuk át a nyelvtan összes szabályát, és akkor talán majd idővel rájövünk hogyan is kéne beszélni a francia nyelvet.

A második válasz értelmetlen, kár pénzt fektetni bármelyik francia könyvbe mert semelyikhez sincsen semmilyen segítség, hogy azok a írott betűk hogyan ejtendők.

Pl ennek a példamondatait kellene tudni fordítani oda-vissza. " Ez mitől lenne jó,ez is csak francia semmi magyar benne plusz pénzbe kerül.

Dr. Pataki Pál Francia könyve új köntösbe. Én hiába bújok új köntösbe, akkor sem tudom megérteni, hogy miért ír annyi egymás mellett levő magánhangzót, és egészen mást mond mint amit ír. A mássalhangzókról ne is beszéljünk. És főleg azt, hogy ír egy csomó betűt, de csak a töredékét mondja a francia. ELNYELI A BETŰKET.

A kezdőnek feltétlenül tanárra van szüksége!!

Legalábbis addig amíg az alapot el nem sajátítja.

2013. aug. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!