Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Oroszban miért van kétféle...

Oroszban miért van kétféle igeragozás jelen időben, mi a különbség?

Figyelt kérdés
Például magyarban azt mondom hogy "tanulok" vagy tanulom", határozatlan meg határozott igeragozás, de oroszban miért van kettő, mi célból (nem tanultam oroszt csak kíváncsi vagyok rá).

2013. aug. 13. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Oroszban nincs kétféle igeragozás. Honnan vetted ezt az információt, ha nem is tanulod a nyelvet?

(Egyébként magyarban sincs olyan, hogy határozott és határozatlan igeragozás, hanem alanyi és tárgyas, vagy mrá nem így tanuljátok?)

2013. aug. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

határozatlan : tanulok EGY...

határozott: tanulom A...


nem nem így tanultam, tudom hogy alanyi meg tárgyasnak is hívják


azt meg olvastam valahol hogy oroszban kétféleképpen is lehet jelen időben...

2013. aug. 13. 19:14
 3/4 anonim ***** válasza:
De amire Te gondolsz, az a határozott/határozatlan NÉVELŐ.
2013. aug. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Cristo ***** válasza:
100%

Sztem a folyamatos-befejezett igepárokra gondolsz, nem? Mindkettőt lehet jelenben ragozni, de eredeti szokásos és most történő cselekvést a folyamatos ige adja. Ha befejezett igét ragozol jelenben, akkor valamilyen szinten jövőre utalsz. (Tulajdonképpen fordításban legtöbbször a magyarban egy igekötővel lehet jelőlni, ahogy az oroszban is, de ott nem mindég.)


делать - csinál

сделать - (meg)csinál


Bocs, ha rosszul ítram...

2013. aug. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!