Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik egyetemnek van a...

Melyik egyetemnek van a legjobb anglisztika karja? Hová tudok szakosodni onnan? ( Jól fizető állás reményében, akár itthon akár külföldön)

Figyelt kérdés

Angol felsőfokú nyelvvizsgával rendelkezem (C1 szint)

Részeredményeim: beszéd: 92% hallgatás: 84% levél:75 szövegértés : 72%

Anglisztika szakot szeretnék végezni. A probléma az, hogy nem tudom mit kezdjek az után, illetve melyik egyetemnek van a legminőségibb anglisztika karja amit ajánlanak ? Hova érdemes menni?

Utolsó kérdésem pedig: Mivel az életemben a pénz (SAJNOS) meghatározó elem, hogyan tudnék a lehető legtöbbet keresni? Esetleg külföldön, vagy itt Magyarországon ?

Németet közép-felső szinten beszélem, most évben fogok jelentkezni C1 szintű felsőfokú vizsgára.



2013. aug. 20. 17:01
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Betegellátáson gondolkoztam, esetleg valamit mozgással kapcsolatban, de sajnos olyan egyetemi szakot nem találtam ami megfogott volna, de lehet hogy én kerestem rossz helyen.
2013. aug. 20. 18:05
 12/16 anonim ***** válasza:
Betegellátás és mozgás..akkor gyógytornász szak. Keresettek külföldön, és jól fizetik őket kint. Itthon is el lehet vele helyezkedni, több irányba is. Az pl jó választás.
2013. aug. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Sokat gondolkoztam betegápoláson, és gyógytornászon is. Tehát lehet e kettő közül fogok választani. Egyébiránt az angol nyelv kérdéshez visszatérve, azt szeretném kérdezni, hogy esetleg olyan képzés/tanfolyam van-e valahol, ami gyakorlatilag angol tanításra jogosít fel iskolában, ehhez mindenképp angoltanári diploma kell? Csak azért kérdezem, mivel biztos hogy van konkurencia az egészségügyben, és ezért szeretnék egy stabil angoloktató diplomát az egészségügyi mellett. Ez megéri, vagy csak időpazarlás? Vagy van jobb ötletetek egy ilyen sémára?
2013. aug. 20. 18:36
 14/16 anonim ***** válasza:

Miért hagyod lebeszélni magad? :D

Amúgy ELTE. Az angol mellé vehetsz fel egy különlegesebb, itthon ritkaságnak számító nyelvet és még jobban fognak érted kapkodni.

Az anglisztikához pedig emelt szintű angol érettségi kell, de az nem hiszem, hogy problémát okozna neked.

2013. aug. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

És az anglisztika mit adna nekem?

Egyébként ritka nyelvként ami nagyon vonzott mindig az a norvég volt.. azzal lenne valami esélyem valahol?

2013. aug. 20. 18:50
 16/16 anonim ***** válasza:
lengyel, dán, norvég....mostanában keresem az állásokat, és nem ritkán keresnek ilyen nyelven beszélőket, vagy cseh és orosz(azt újra felkapták .:S)..holland..ha épp kifogod majd, akkor az biztos h ezekért jó pénzt fogsz kapni! De ezeket egyébként logisztikus állásokkal van egybe..
2013. aug. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!