Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék olasz nyelvet...

Hogyan tudnék olasz nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Elég gyér vagyok belőle ezért az alapoktól szeretném. A válaszokat előre is köszönöm! :-)
2013. aug. 22. 09:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen típus vagy. Ha igényled, hogy noszogassanak, vagy hogy valaki a "szádba rágja" a dolgokat, akkor menj el nyelvtanfolyamra. Ha nem azonnal kell a nyelvtudás, akkor youtubon is vannak videók, angol és magyar nyelven is olasz tanuláshoz. ( ha érdekel tudok ilyet ajánlani.) Ha viszont úgy érzed, hogy elég időd, kitartásod és szorgalmad van, akkor magadtól is megtanulhatsz. ( ez esetben is tudok könyvet ajánlani.) vagy, ha iskolás vagy, akkor ott is érdeklődhetsz.
2013. aug. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Nofene válasza:

1) A legjobb ha nyelviskolában tanulsz, ott a legkönnyebb összeszedni ha hozzáteszed a részed :)

2) Ha nem akarsz rá annyit költeni akkor érdemes könyvtárazni kutakodni, megkeresni hogy mik a jó könyvek amikből érdemes tanulni, megvenni hanganyaggal könyvvel feladatokkal és szépen nekiesni. Ez pár ezer forintból összejöhet. De az egyedül tanuláshoz kell egy jó hozzáállás :)

3) Ha még a 2)es pontot is drágállod akkor az internet teli van ingyenes anyagokkal, sőt a népszerűbb papíralapú könyvek is fent vannak pdf-ben, megtalálod ha keresed :)


Én 1 éve egyedül japánul tanulok, kb 200órát töltöttem aktív tanulással és közel 1000óra hanagyagot halgattam. Ugyanezt a tudást nyelviskolában az általam ráfordított idő 15%a alatt a fejembe vernék. Meg kell fontolni kinek mennyire fontos és mennyit tud ráfordítani :)

2013. aug. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a Pons Olasz nyelvtanfolyam kezdőknek is hasznos lehet vagy a maestra.hu.
2013. aug. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tanulj meg latinul aztán próbálj tájszólással,akcentussal beszélni .p ezt muszáj volt ^.^
2013. aug. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!