Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Rossz nyelvi csoportba osztott...

Rossz nyelvi csoportba osztottak be?

Figyelt kérdés

Úgy érzem túl erős számomra az a csoport, ahova németen járok. Írtunk tavaly egy szintfelmérőt. Én nem tudom, hogy írhattam meg, de elvileg jól... Valójában pedig én nem tudok németül. Kenyeret nem tudnák kérni a boltban... 8 évig tanultam németül, de az előző évben egyáltalán nem használtam a nyelvet. A nyelvtan egyébként még megy, de a szavak egyáltalán nem. Megkérdeztem a tanáromat, hogy nem mehetnék-e át a gyengébb csoportba, de erre csak az volt a válasz, hogy próbáljak felzárkózni, meg hogy nem lehetek annyira rossz, hisz jó lett a szintfelmérőm. Ma is írtunk tesztet, hasonló célból. A mondatok felét nem értettem, mégis hasonló lett az eredményem, mint a többieknek. De pusztán csak azért, mert a nyelvtanra valahogy ráérzek. A szavak nem mennek.

Az lenne a kérdésem, hogy tudnák rengeteg szót megtanulni pár hét-hónap alatt? Lehetséges egyáltalán?

Sajnálom ha kicsit buta kérdés, és előre köszönöm a válaszokat!


2013. szept. 4. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Van aki egy szót nem ért és egyből leblokkol, míg más egy fél mondatot se de az alapján amit megértett megoldja a feladatot, tanulás szempontjából utóbbi az előnyös.

Egyik jó szótanulási módszer hogy fogsz egy cikket vagy valami rövid szöveget s megpróbálod lefordítani, első nap amit nem tudsz kiszótárazod és leírod, másnap megtanulod a szavakat, harmadnap megpróbálod szótár nélkül lefordítani, így elég jól rögzülnek a szavak.

Másik módszer hogy fogsz egy szószedetes németkönyvet, kinyitod a szótárnál és bemagolod.

Én egyszerre használom mindkét módszert, kezdetben 300 szót tudtam megtanulni egy hónap alatt, mára már a kétszerese is megy, közben csak napi fél órát tanulok de azt minden nap és sokszor átfutom a régebben tanultakat.

2013. szept. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

OFF: Bocs, de annyira bántja a szemem a 'nákolás' hogy nem tudom nem kijavítani. Én tudnék, ők tudnák.


ON: Sorozatok, könyvek, zenék, dalszöegfordítások, német levelezőpartnerek. Ezeket kombináld, lehetőleg napi rendszerességgel, minden nap legalább egy kicsit. Ha van ismerősöd, aki jól tud németül, vele beszélgethetnétek is. Menni fog az meglásd!

2013. szept. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 webnyelv ***** válasza:

Vedd elő a német nyelvkönyvedet, vegyél ki a könyvtárból német nyelvkönyveket, és lapozgasd át őket az elejüktől a végükig, főleg a szavakat, olvasmányokat nézd meg. A feladatokat talán nem kell benne feltétlen megoldani, mert most nem ez a cél.

A tanár helyében én mondjuk eléd tettem volna a tesztet és rákérdeztem volna néhány dologra, kicsit beszélgettünk volna a szavakról, nyelvtanról...

2013. szept. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 webnyelv ***** válasza:
Egyébként régen engem is rossz csoportba osztottak be. Szintfelmérőt egyáltalán nem írtam, mert akkor nem tudtam iskolába menni egyéb okokból. Utána meg találomra betettek egy, számomra szerintem gyenge csoportba. Szép dolog, mondhatom... Szóval úgy látszik, ezen a téren nem nagyon erőltetik meg magukat a tanárok, mindenki bekerül valami csoportba és ott van, nem foglalkoznak vele. Én is tanítottam egy helyen, ahol be voltak osztva a csoportok, de két ember nem a megfelelő csoportban volt, meg se tudtak szólalni, és a haladó csoportban voltak. Végül kellett írni még egy szintfelmérőt. Szóval a csoportok beosztása, úgy láttam, soha nem volt erőssége a nyelvtanításnak.
2013. szept. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!