Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japán: a Dekiru jó könyv?...

Japán: a Dekiru jó könyv? Érdemes megvennem?

Figyelt kérdés
Az lenne a lényeg, hogy legyenek benne feladatok, amivel tudok gyakorolni.

2013. szept. 6. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia. A dekirunak szerintem nagyon jók az olvasmányai, viszont az új nyelvtani jelenségeket felületesen kezeli, és jó esetben egy új nyelvtanhoz 1-2 rövid gyakorló feladat ha van.


Szerintem a Dekirut is - csak úgy mint sok más japán nyelvkönyvet - úgy érdemes használni, ha még más forrásokból is tanul az ember.


S persze előnyös az is, ha van egy jó tanárod, aki jó sok gyakorlási feladatot keres illetve alkot neked, akár személyre szabottan is :)

2013. szept. 8. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Szia!

Én még csak egy hete vettem meg a Dekirut, de máris jól haladok vele. Hátrányaként azt emelném ki, hogy viszonylag kevés benne a feladat, ráadásul a nyelvtani magyarázat a könyv végén található az egyes fejezetekhez - valamint az ára elég borsos: 7000-be kerül a nagyobb könyvesboltokban. Igaz, én diákként kaptam kedvezményt az árból, így csak 5800-ba fájt nekem. A Deiku egyébként áll egy tankönyvből, egy szószedetből (kisszótárból) és két CD-ből.


Azt tudom még javasolni, hogy töltsd le a Genki-t pdf-ként a netről és nyomtasd ki belőle a feladatlapokat. Ez a kombó így együtt jó lesz :)


Ha szótárra van szükséged, használd a jisho.org-ot (az oldal angol nyelvű). A gugli fordítóját felejtsd el :)


Sok sikert a tanuláshoz!

2013. szept. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget, de már 3 hete megvettem a Dekirut, most a 12. leckénél tartok.

És nekem is pont az a bajom vele, mint neked. A nyelvtanhoz egyfolytában lapozgatnom kell, viszont nagyon érthetően van elmagyarázva. A feladat kevés és többnyire mindig ugyanaz("Készítsetek párbeszédet"). Igazából a munkafüzetet hiányolom. Szerintem a szószedetet simán betehették volna a könyv végébe, és a második könyv lehetett volna munkafüzet.


Azonban én is azt mondom, hogy jó könyv, nekem még 10 ezret is simán megért volna. Nagyon jól lehet belőle tanulni.


Sok sikert

2013. szept. 22. 00:12
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos szerintem nem jó könyv, egyetértek az előzőekkel, sajnos elég hiányos és felületes néhol:(
2013. szept. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Viszont nagyon sokáig elvisz. Már tanultam pár nyelvet, és az a szint, ami a Dekiru végén van, általában csak a 3. könyvben voltak benne.


Ha ezt a könyvet rendesen végigtanulod, akkor már összetettebb dolgokat is képes vagy megfogalmazni japánul, a német/spanyol tankönyvek első részével pedig jó, ha képes vagy egyszerűbb tőmondatokra.

2013. szept. 22. 16:17
 6/6 anonim válasza:
rászántam 5 percet és letöltöttem. jobb mint 7000Ft xD de am komolyra fordítva tényleg jó a könyv de kellenek a + feladatsorok és gyakorlások. meg nem árt ha szerzel egy szótárt (nyomtatott könyv) azoknál nem igazán van jobb a netesek nem 100-asok
2015. aug. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!