Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvvizsga menne egy...

Angol nyelvvizsga menne egy év tanulás után?

Figyelt kérdés
Az lenne a gondom, hogy 8. éve tanulom a német nyelvet és az a helyzet hogy még mindig gyenge vagyok belőle, nemhogy egy nyelvvizsgát megszerezzek.. viszont az angol nyelvet szeretem, csak azt meg nem tanulom iskolai szinten.. Az lenne a kérdésem, hogy 1 év angol tanulással, magántanár + esetleg tanfolyam, le tudnám tenni a nyelvvizságt? Szerintem jó nyelvérzékem van, csak a németet meg utálom, nem azzal lenne a gond, h nem tudom megtanulni, csak hányok tőle. És fősulikra (gondolom mindenhol más) milyen követelmény van? Elég egy alapszintű a diplomához? És szerintetek, ha középsuliban nem sikerül letennem, akkor várjak 1 évet és maradjak otthon tanulni, esetleg a nyelv mellett +érettségit vmiből, vagy menjek fősulira ha felvesznek és mellette tanuljam meg akár az angolt, mire diplomázok?
2009. nov. 4. 11:45
 1/10 A kérdező kommentje:
utánaolvastam, és közép C-re lenne szükségem :S
2009. nov. 4. 11:51
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Középsuliban is válthatsz nyelvet, de ahhoz is kell egy bizonyos szint.. Beiratkozásnál választhatsz mit szeretnél 1. nyelvnek, majd 2.-nak..

Csak a nyelvszakokra kérnek emelt nyelvi érettségit (=középszintű nyv, ha megvan a 60%) nem elegendő a nyelvvizsga hozzá.

Iskola mellett is lehet nyelvet tanulni, vannak különböző intenzivitású kurzusok, egyéni vagy (kis)csoportos tanfolyamok. Érdemes eljárnod, 1-1,5 év alatt le lehet tenni a középfokot, ha kellően gyakorolsz (lehet kevesebb is az idő, ha tényleg jó a nyelvérzéked). A diplomához szerintem alapfok kevés, mindenhol a középfokot kérik (van ahol szakmait /szakmai szókinccsel bővített, a nyelvtani követelmény u.a./). Szerintem nem kell azért évet veszítened, mert angolt tanulsz. Menj ki egy nyárra dolgozni, ha tudsz. Jó tanács: keress neten levelezőpartnereket, sokat segítenek majd. Vannak különböző nyelvcserés honlapok, pl. egy angolt megtanítasz magyarul, ő pedig téged angolul.. Majd idővel találkozhattok is.

Sok sikert

2009. nov. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Megint én.. :)

A nyelvvizsgákat A és B részre bontják fel, ezekből lehet külön-külön is vizsgázni. A rész a szóbeli (beszélgetés és magnó) B rész pedig az írásbeli (nyelvtan és levélírás). C a komplexet jelöli, vagyis a 2-t együtt :)

Újabban 40 %-ot kell elérni minden feladatrésznél, összesen pedig 60%-ot kell teljesíteni.

Remélem segítettem :)

2009. nov. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a hétvégi intenzív tanfolyamot is ajánlani tudnám. Valami olyasmit, amikor egy nap vagy 5 órát lenyomsz, azzal nagyon bele lehet jönni. Én egyszer jártam egy olyanra, hogy heti 5X5 óra, munka mellett. Majdnem beledöglöttem, de a végén olyan tudásom volt, amit évek alatt nem szedtem össze a sulis tinglitangli órákkal.
2009. nov. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :)

az a helyzet, hogy 3.-os vagyok és jövőre érettségizek, de míg el nem végzem a sulit addig nem tudok komolyabban foglalkozni az angollal, mert koncentrálnom kell az érettségire.. most meg nem állok olyan szinten h letegyem németből.. és ha nyelvvizsga nélkül fel is vennének, nem tudom h fősuli mellett le tudnám-e tenni? és felsőoktatásban milyen nyelvet fogok tanulni? tovább a németet, vagy egy olyan nyelvet amit addig nem tanultam? egyébként kereskedelmi/gazdasági suli érdekelne

2009. nov. 4. 13:08
 6/10 A kérdező kommentje:

pl. ha fősulira járnék és ott kezdhetném előről az angol (ha van ilyenre lehetőség) akkor mellette tök jól tudnék felkészülni, mondjuk hétvégenként.. és van 3 évem h mire diplomára kerül a sor meglegyen

ilyen létezhet?:D

2009. nov. 4. 13:11
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem is minden főiskolán oktatnak nyelvet.. Mármint kreditet nem kapsz érte, nincs ilyen tantárgy. Az iskolának pedig mindegy, hogy német vagy angol nyelvvizsgát szerzel.. A lényeg, hogy a megadott időpontig meglegyen és államilag elfogadott (akkreditált) vizsga legyen. Gazd-men. szakon szakmai nyelvvizsgát kell majd szerezned..

Érettségizz le németből (az menni fog), és azután nyugodtan készülj az angolra. Érettségi után ott lesz az egész nyár, beiratkozol egy tanfolyamra, és szeptemberig meglesz az erős alapod, gyakorolgatsz, majd vizsgaidőszak után újra mész tanárhoz, és a következő nyáron megint és így hamar meglesz az az áhított nyelvvizsga.. :)

2009. nov. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Azzal vitatkoznék, hogy mindegy, milyen nyelvvizsgád van, mert nálunk pl az angol kozépfok feltétel a diplomához. Szerintem, ha tényleg jo a nyelvérzéked, esetleg már tudsz is vmennyire beszélni - tv, ujságok, zenék - akkor vegyél tesztkonyveket, nézz angol filmeket angol felirattal, és szerintem nem lesz gond. De emiatt tényleg nem éri meg halasztani, esetleg akkor, ha kulfoldon vállalsz munkát.
2009. nov. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A 'mindegy' szót a következőképp értettem: mindegy, hogy angol vagy német nyelvből teszel nyelvvizsgát, ugyanis mindkettő használható nyelv. Persze most már az angol az elsőszámú, de ennél a szaknál nem probléma az sem, ha csak németből van. Ahogy mondtad, te inkább angolból szeretnéd, tehát erről ennyit.
2009. nov. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem egy ismerős azt mondta, hogy kemény tanulás mellett le lehet tenni 1 vagy 1,5 év alatt egy angol középfokú nyelvizsgát stabil tudással:)

eddig én sem tanultam angolt, de rájöttem, hogy az anglisztikát akarom felvenni minornak így neki állok én is:)

2009. dec. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!