Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi tanulás kell egy...

Mennyi tanulás kell egy középfokú nyelvvizsga megszerzéséhez? (angol)

Figyelt kérdés
Ha már évek óta tanulod a nyelvet és mondhatni otthonosan mozogsz benne, csak rá kell erősíteni meg néhány hibát kijavítani, szerintetek mennyi tanulás szükséges a sikerhez? Milyen stratégia szerint kell rá tanulni?
2010. ápr. 10. 15:58
 1/3 anonim válasza:
53%

500 angol óra után lehet menni vizsgázni

és 15 múltam és (igaz tanulok régen angolt de nem érdekelt csak annyi h 2-3 as meglegyen (minden másból 4-5 voltam csak utáltam az angoltxD)

most heti 16 van és májusban megyek középfokúzni, am elég nehéz a vizsga, de ha már előtte is tanúltál angolt akk kb 50-100 óra még kell hozzá.

2010. ápr. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Szia! Mióta tanulod az angolt? Mert ettől függ,hogy mennyi idő kell neked a középfok eléréséhez. Na meg persze hogy ismerd magad annyira hogy lassú vagy gyors felfogású vagy-e a tanulásban. Fontos az önkritika különben magadat csapod be,annak meg nincs értelme. :) Nekem nagyon bevált szókincs bővítésre a rövidített könyvek olvasása angolul (és késöbb haladóban már rendes angol íróktól származó könyvek olvasása). Érdemes levelezőpartnert keresni akivel angolul beszélsz/e-mailezel. A legszörnyűbb igazság az, hogy le kell ülni és megtanulni a szavakat. A képzettársítás egy jó módszer, képzelj a szóhoz egy tárgyat vagy foglamat amiről eszedbe jut. Végülis ha jobban belegondolsz minden szóhoz amit eddig tudsz, hozzá kötöttél valami képet hangot érzelmet. Remélem segítettem valamit. Ha bármi kérdésed van,írj! :) Üdv:Melitta
2010. ápr. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól megy az angol, vagyis megérted a külföldi szövegeket, megérted a filmeket, önállóan írsz angol szövegeket, az már jó. (kevés hibával)

Azonban nyelvvizsgára egy picit több kel. Nem csak az angol tudásodat mérik, hanem azt is, hogy hogyan tudsz kevés idő alatt ismeretlen szöveggel boldogulni. Ráadásul az improvizáció is nagyon fontos.

Például nem egy olyan esetet olvasni, hogy valaki kint töltött 2-3 évet külföldi országban, majd hazajött, elment egynyelvű nyelvvizsgára, és megbukott.

Ki kell választani a neked megfelelő vizaközpontot (PL. ha rosszul megy a hallás utáni értés, akkor nem érdemes ECL-re, vagy TELC-re menni)

Az utolsó pár hétben csak a nyelvvizsga próbavizsgáit szabad csinálni, hogy belerázódj az egészbe.

2010. ápr. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!