Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti is hulyenek neznetek emiatt?

Ti is hulyenek neznetek emiatt?

Figyelt kérdés
Mar csak masfel evem van vissza az egyetembol, es meg nincs nyelvvizsgam. (4 eves a suli) Nagyon ideges vagyok, mert komolyan nem latok eselyt, hogy valaha lesz, igy a diplomam is kerdojeles. 12 evig tanultam angolt, majd kimentem angliaba, ahol majdnem 1 evet toltottem/dolgoztam. Szamtalan konyvbol tanultam, rengeteg feladatot oldottam meg, de mindhiaba. A nyelv mostanaban presztizs kerdes, es mindig olyan szanakozva neznek, amikor bevallom, hogy nincsen. Nagyon rosszul esik, mert egyebkent is rossz ez nekem, ez meg csak tetezi. Most komolyan, buta vagyok, mert nincs semmi, de semmi nyelverzekem? Az egyetemen (nem konnyu, realszak) mindig az elso 3 kozott vegzek, jol tanulok, szorgalmas vagyok, de nem er semmit, ha sose lesz papirom rola a nyelv miatt. Nem tudom mit tehetnek meg, ugy erzem keptelen vagyok megszolalni. Felek hogy hibazok, nem all ossze a fejemben egy egyszeru mondat se. Kulon-kulon tudom a szavakat, meg a nyelvtant, de nem tudom osszeollozni, sokszor irasban se, plane beszedben. Butanak erzem magam, es nagyon felek...:(
2013. okt. 6. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Te lüke vagy. Azt hiszed nincs nyelvérzéked? Akkor hogy tudtál idegen nyelvterületen boldogulni? Csak le kéne ülnöd eldönteni,hogy a következő nyáron nyelvvizsgázol és neki esel és mész és meg lesz ennyi. NE legyél már nyuszi!
2013. okt. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

De miért nem próbáltad meg eddig a nyelvvizsgád?

Legalább akkor már tudnád, hogy kb. milyen.

Sőt, lehet az egyik része esetleg (középfokon)

sikerült is volna. Mert az sem szégyen. És akkor az ember a másik részből még egyszer felkészül és elmegy.

Megnem kell a legnehezebb ny.vizsgára jelentkezni. Jelentkezel egy Telc-re vagy ICL-re. Menj el esetleg pár hónapra magántanárhoz, aki azokat a dolgokat gyakorolja veled, amik nehezebben mennek (pl. magnó)

2013. okt. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

Meg ha több mint tíz évig tanultad a nyelvet, akkor

nem igaz, hogy némi segítséggel nem tudnál egy középfokúra felkészülni. Pl. nyáron is lett volna

rá idő. Sőt, tanfolyamra is beiratkozhatnál.

Meg nem igaz, hogy egy levelet nem bírnál megfogalmazni (gyakorlás után) Szóval jövő nyáron feszülj neki

2013. okt. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Talán olyan tanárhoz kellene járnod aki egy kis önbizalmat csepegtet beléd. De ha esetleg nincs pénzed rá, más barát, ismerős is megteszi. Kérd meg egyszerűen hogy dícsérjen folyamatosan 10-20 percig - mondjuk heti egyszer.
2013. okt. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Magantanar, tanfolyam sok penzbe kerul, nekem meg keves sincs. Orulok, ha a vizsgat kitudom fizetni. Nyaron altalaban dolgozom, hogy a szeptemberi kezdes ne terheljen le anyagilag, igy olyan sok szabadidom nincs, de persze szoktam angolozni. Egyetem mellett is szoktam, de olyankor nincs annyi idom, heti 2-3 alkalom megy. Komolyan nem ertem, miert nincs mar vizsgam, de tenyleg antitehetseg vagyok. Angliaban aupair voltam, tehat eredeti angol csaladdal laktam, es az se segitett. Inkabb mutogattam, mintsem megszolaltam volna. Olyan, mintha valami "belso kontroll" alatt lennek, hiaba szeretnek, egyszeruen nem merek es nem tudok beszelni. Nem allnak ossze a szavak a fejemben. Azert is furcsa, mert a magyar irodalom es nyelvtan mindig a kedvencem volt, tehat azt se mondanam, hogy kozom sincs a human teruletekhez.

Most, hogy errol irok, eszembe ugrott, hogy talan kene keresnem egy olyan embert, aki jol tud angolul, es nem szegyellem elotte, ha hibazok. Majd vegiggondolom, hatha van ilyen ismerosom. Koszonom a biztatast es a valaszokat!

2013. okt. 6. 13:17
 6/10 anonim ***** válasza:

de tenyleg antitehetseg vagyok? - ezek szerint igen

Angliaban aupair voltam, tehat eredeti angol csaladdal laktam, es az se segitett. - ezt kéne tisztázni, hogy mi segített? az au pairség vagy az anglia???

Inkabb mutogattam, mintsem megszolaltam volna. - egyáltalán nem szégyen a mutogatás, a mediterrán népek is nagyon sokat mutogatnak. Lehet hogy TE is medirrán jellegű vagy

Olyan, mintha valami "belso kontroll" alatt lennek, - itt a kontrollt gondolom rossz értelemben használod - akadályt jelent

hiaba szeretnek, egyszeruen nem merek es nem tudok beszelni. - a szeretet több formáját is érdemes gyakorolni - létezik pl. az ingyen ölelés, de nem akarok helyetted gondolkodni!!

- Nem allnak ossze a szavak a fejemben. - gondolom úgy érted hogy egy-egy kezdőbetű, szótag eszedbe jut de a szó egésze nem - itt az asszosziáció segíthet, és a szavak részletezése pl. Per-fect - ez pl per és fact

HAJRÁ!!!

2013. okt. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#2 húúúú de értelmes hozzászólás. Tudod nem mindenki sz.rja a pénzt, nem mindenki engedhet magának magántanárt és nem minden középiskolában színvonalas annyira a nyelvoktatás, hogy magántanár nélkül elérhető legyen a nyelvvizsga (ha tudni akarod a mi 36 fős osztályunkból kb. 8-an mentek nyelvvizsgázni a 4 év alatt és ők is magántanár segítségével). Arról nem is beszélve, hogy maga a vizsga sem 2 forint, pláne ha nem sikerül elsőre. Remélem te nem jöttél egyetemre ilyen nagy empátiával.


OFF: Sokszor a nyelvvizsga nem is a tudásról szól, hanem arról, hogy mennyi pénzt tudnak belőled kisajtolni.

2013. okt. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A kérdező nagyon gátlásos lehet, mert attól fél,hogy hibázik. De attól még mehetne neki az írás.

Megfelelő tankönyv/ gyakorlókönyv kéne hozzá.

Meg nem tudjuk, érettségizett-e a kérdező a nyelvből.

Csak mert úgy tudom, egy választott nyelvből kötelező

is érettségizni.- Ha meg van érettségije abból a nyelvből, akkor annyira nem lehet lehetetlen a ny.vizsga

2013. okt. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Erettsegiztem, eros harmas lett. Utana mentem angliaba, ami alatt annyit fejlodtem, hogy akar a negyes is meglenne. Persze kozepfokon. Micsoda eszveszto gyorsasag. :D A konyv amibol leginkabb tanulni szoktam es toltogetni, az ez.: [link]

Ezen kivul van meg jo par, pl. 2be ot not2be, Dohar kis angol nyelvtan, mindenfele szoszedet, tesztkonyvek es tarsaik.

2013. okt. 6. 14:37
 10/10 anonim ***** válasza:

"hogy mennyi pénzt tudnak belőled kisajtolni" - nagyon is igaz!

Az említett könyvekkel pedig már jó úton indultál el.

2013. okt. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!