Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudtátok, hogy Magyarországon...

Tudtátok, hogy Magyarországon át vannak alakítva a TELC nyelvvizsga, és Németországban 20 perc szünet előzi meg a levélírást?

Figyelt kérdés

Mo.-n kicsit átalakították a TELC szabályait - Németo.-ban valóban nem ilyen "embertelen" körülmények között zajlik a vizsga és pl. a teszt és a levélírás között van 20 perc szünet, amint az a hivatalos TELC oldalon is szerepel: [link] -b1/information/ )alulra kell görgetni). A hallás utáni szövegértés valóban az írásbelihez tartozik és természetesen ez előtt is van szünet.

Ln most voltam először vizsgán és ledöbbentett, hogy 150 percen keresztül kellett koncentrálnom szünet nélkül. Ez így nonszensz és szabálytalan a hivatalos ÍTELc normái szerint. Amúgy a szóbelim után erre rá is kérdeztem a vizsgáztatóknál, akik értetlenkedve néztek rám, hogy egyáltalán ilyesmi eszembe jut, hogy szünet lenne. Persze nem tudom, hogy sikerül-e a vizsgám, természetesen örülnék neki, de ez akkor is felháborító, hogy Magyarországon mi megy.



2013. okt. 21. 23:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én nem azt mondom, hogy jó ez így, hanem azt mondom, hogy

1) Nem olyan lehetetlen, mint ahogyan te azt állítod. Én kimondottan örülök neki. Csak azért, mert te nem tudsz 60 percen át teljesíteni, ne feltételezd, hogy emberi lehetetlenség.

2) Az életben úgy is el fogják ezt várni tőled, szóval inkább szokj hozzá, ahelyett, hogy ezen mérgelődsz. Egyszerűen többre mész vele, mert hiába pattogsz nem fogsz változást eltérni.

3) Mivel érdemeltem ki ezt a lekezelő hangnemet? Csak mert éppenséggel képes vagyok hosszabb időn át koncentrálni? Vagy mert azt mertem ajánlani neked, hogy felesleges lázonkodás helyett inkább gyúrj rá, mert a te életedben még lesz egy-két olyan vizsga, ahol szükséged lesz erre a késségre? (Érettségin pedig már nem mondhatod, hog de hát Ausztriában ilyen és olyan szabály van!)

2013. okt. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 bumbi02 ***** válasza:
0%
Annyit hozzátennék a végeláthatatlan fröcsögésedhez, hogy nem Magyarországon a legtöbb az öngyilkosság, hanem Litvániában. Lenint idézve: Tanulni, tanulni, tanulni...
2013. okt. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nekem Origó nyelvvizsgám van, a felsőfokú írásbeli 4,5 óra volt szünet nélkül. Ha ez megnyugtat, más nyelvvizsgaközpontoknál sincs ez másképp. Mellesleg nekem meg sem fordult a fejemben, hogy ez probléma lehet.
2013. okt. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Nekem és még nagyon sok magyarnak bizony megfordul ez a fejében, elég ha megnézed a TELC fórumot. Nekik ugye az a jó ha minél hamarabb megírjuk azt a nyomorult vizsgát, nekik ugyanis ez az érdekük, nekünk vizsgázóknak meg az, hogy legalább egy szünet legyen.

Az iskolában ahol tanultam (felsőfokú) ott írta a tankönyv, hogy Magyarországon a legmagasabb a dohányosok, alkoholisták illetve az öngyilkosok száma. Javaslom nézz utána!

2013. okt. 23. 09:57
 15/17 bumbi02 ***** válasza:

Javaslom nézz utána, mivel a legtöbb dohányos Kínában él (a világ dohányosainak a fele), míg alkohol fogyasztásban Magyarország csak a 17....


Bár ha még igaz is lenne amit írsz, hogy nálunk van a legtöbb dohányos, alkoholista öngyilkos, még akkor se értem, hogy mi köze a nyelvvizsgához. Senki se lesz alkoholista azért, mert 3 órát kell koncentrálni. Nőjjél fel, légyszíves..: )

2013. okt. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Én már felnőttem, bocsi, és nem fogok egy gyerekkel vitatkozni! Vagyis Veled! Sajnálom, keress magadnak egy másik gyereket akivel vitatkozhattok!
2013. okt. 23. 18:26
 17/17 bumbi02 ***** válasza:
Akkor viszont elég szomorú hogy megerőltető 3 óra koncentrálás..:/
2013. okt. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!