Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tapasztaltatok a BME...

Mit tapasztaltatok a BME középfokú angol nyelvvizsgával kapcsolatosan? (Érveket várok, ajánlást, benyomásokat, stb. )

Figyelt kérdés

Mivel jobb/rosszabb mint a többi nyelvvizsgatípus? (pl: euro, ecl, telc, ...)


Illetve még nagy lépés lenne, ha év elején (jan-febr)középfokú nyelvvizsgáról érettségi időszakra (május) felkészülnék emelt szintű érettségire?


Köszönöm a válaszokat!



2013. okt. 27. 22:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia,

Osszehasonlitani csak a Rigo utcaival tudom, es leirom a tapasztalataimat, remelem segiteni fog.


A BME vizsga irasbeli resze szerintem sokkal eletszerubb, mint a Rigo utcai, nincs annyira kielezve a nyelvtan magasszintu ismereteire es elavult, eloszoban mar nem is hasznalt kifejezesek magolasara.

A feleletvalasztos resz nem tul nehez, de azert alap nyelvtani es stilisztikai szabalyokkal tisztaban kell lenni hozza.

Nezd at ezeket a nyelvtani reszeket:

alany-allitmany egyeztetes, jovo idok, passziv szerkezetek, reported speech, igeidok.


A forditasi reszhez altalaban valodi angol cikket valasztanak, ami meg is jelent nyomtatasban, szintugy szovegertelmezeshez. En ezt pozitivumkent ertekeltem, mert amint mondtam, hasznalhato tudast tesztel.


A szobeli resz sem volt tul nehez. Arra en speciel nem is keszultem es meg voltam lepodve, mikor a soromra varva azt lattam, hogy masok teteleket nezegetnek feszulten.


Nekem egy keprol kellett beszelnem a fuggosegekkel kapcsolatban (cigi, pia, drog) aztan a csaladomrol es vegul egy szituacios gyakorlatban arrol, hogy hogyan kell feloltozkodni allasinterjura es milyen benyomast kell kelteni.


Nehany embert megkerdeztem, ok milyen temat kaptak. Volt akinek a penzrol, gazdasagrol vagy politikarol szolt a tetele, azert azokra nem art kicsit keszulni szerintem.

A vizsgaztatok rendesek voltak es ha elakadtam vagy nem jutott eszembe egy szo segitettek. Kerdeseket is tesznek fol, ha esetleg nem tudod folytatni a gondolatmeneted. Mosolyogtak es batorian hatottak ram jelenletukkel.


Szerintem a szobeli beszed reszhez eleg, ha intelligensen ossze tudsz fuzni kb 20 mondatot egy koncepcio alapjan es meg tudsz felelni a feltett kerdesekre.


A szovegertes szobeli reszen sportokkal kapcsolatos volt a temank. Nehany baseball szakkifejezest nem ertettem, de alapjaban veve tokeletesen ertheto volt es nem voltak nehezek a kerdesek. Ha jol emlekszem haromszor jatszottak le a szoveget es a narrator eleg lassan es erthetoen beszelt.


Alapvetoen tehat nagyon pozitiv elmeny volt a BME-n nyelvizsgazni. Nem keszultem fel ra tulzottan, 100 oras angoltanfolyam utan nehany nappal mentem oda, ugy hogy elotte nem tanultam angolul.

Igaz csak 65%-kal, de meglett.


Tenyleg konnyu volt, szoval azt gondolom, fel tudsz ra keszulni nehany nap alatt, foleg, ha mar van alap nyelvtudasod.


Sok sikert!

2013. okt. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!