Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A bare infinitive-nek az...

A bare infinitive-nek az infinitive-nek és a gerund-nak elmondanátok a használatát?

Figyelt kérdés
kedden írunk belőle és tudom hogy már feltették kérdésnek de azok között nincs helyes válasz úgyhogy légyszi valaki mondja már el nekem
2009. nov. 15. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Ez a link kicsit gazdagabb, mint neked kéne, de addig is, amíg nem találok egy egyszerűbbet, jó lesz. Majd még visszajövök.

[link]

2009. nov. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Visszajöttem. Nem találtam meg az egyszerűbb táblázatot, de leírom. Egyébként ha beírod a keresőbe, hogy gerund infinitive, kiad egy csomó gyakorlatot. Majd megírhatod, hogy milyen volt és hogy sikerült a dolgozat.

GERUND:

like, love, hate, enjoy, mind, szóval érzelemkifejező szavak+finish

TO:

agree, choose, decide, forget, help (ez lehet to nélkül is), hope, manage, promise, refuse, want, would like (ne téveszd össze a like-kal)

MINDKETTŐ LEHET:

begin, continue, start. A try-nál eltér a jelentése: -inggel egy lehetőséget kipróbálni valaminek a megoldására, hátha bejön, pl try opening the tin with a knife (ez nem fontos)

TO+SOMEBODY+INFINITIVE:

advise, ask, (pl He asked me to do him a favour), encourage, expect (The teacher expects us to do our homework), help, invite, tell, want/would like : I'd like you to open your books.

BARE INFINITIVE (without to)

let: Let me have a look. Let me think. (Jegyezz meg egy ilyen rövid mondatot, és akkor már tudod.

make sy do sg: ez a műveltetés egyik módja: The coach made the players train till midnight.

MODAL AUXILIARIES (Módbeli segédigék): szintén to nélkül

can, could, shall, should, may, might, must, will, would

2009. nov. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%

Még egy nagyon fontosat kifelejtettem: elöljárószók után mindig gerund áll. Merthogy az igéből képzett főnév -ás,-és, és az elöljárók főnévvel állnak. I'm good at singing.

Még egy eszembe jutott: melléknévek után ilyen szerkezetben, hogy It's difficult to say goodbye. Egyébként ezt párhuzamba lehet állítani az ilyen mondatokkal, hogy Saying goodbye is difficult, itt viszont a gerund az alany. Mint az elöljáróknál, főnevesült az ige.

2009. nov. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ sokat segítettél:)
2009. nov. 15. 14:36
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
Épp most tanítom, nemsokára íratok én is dolgozatot ebből is. Egyébként a Mező Csabás honlap, ami a linkben volt, nagyon jó, a főoldalról a letöltések gombbal nagyon sok érdekeset találsz: gyakorlatokat, listákat, magyarázatokat.
2009. nov. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
GERUND a like meg a love meg érzelemkijező igék?omgwtf, ezeket nem az van hogy TILOS ing-es alakkal ellátni, tehát nincs olyan hogy hating...
2012. aug. 6. 15:10
 7/7 A kérdező kommentje:
úristen nagy hülyeséget mondtam bocs
2012. aug. 6. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!