Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia vagy német? (bővebben...

Francia vagy német? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés
Melyiket lehet elsajátítani kb másfél év alatt?Illetve melyik hasznosabb ha a közigazgatásban szeretnék dolgozni.

2013. nov. 8. 21:50
 1/2 anonim ***** válasza:
egyiket sem lehet elsajátítani ennyi idő alatt,és egyértelműen a német a hasznosabb.
2013. nov. 9. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ravel válasza:

Az hogy mennyi idő alatt tudja valaki elsajátítani adott szinten adott nyelvet teljesen egyénfüggő. De ha már ilyen időintervallumban gondolkodsz mindenképpen rendszeres tanulást igényel (és ez alatt nem az iskolai nyelvórákat értem).

Az hogy melyik a hasznosabb a közgazdaság szempontjából nem tudom, mert alapvetően az angol a nyelve, de inkább olyan szempontokat kéne szerintem figyelembe venned, hogy melyik érdekel téged jobban (mert azt könnyebben is tanulod) illetve az, hogy az ország melyik részén laksz/akarsz dolgozni. Ha az ország nyugati részén akkor a német hasznosabb lehet mert itt még sokszor az angolnál is fontosabb, állás hirdetésekben többször kérik, ha viszont bp-n gondolkodsz ott jól jöhet a francia is.

2013. nov. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!