Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolt akarok tanítani diákkén...

Angolt akarok tanítani diákként. Hülyének nézne-e az angol tanár, ha arra kérném, hogy tanítson meg tanítani? Szükség van-e egyáltalán erre?

Figyelt kérdés
2013. nov. 22. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Persze, szükség van rá.csak mert tud valamit az ember, nEEm biztos, hogy tanítani is tudja.írni, olvasni is tud mimdenki, mégse tudnák megtanítani egy gyereknek,analfabétának, hogy kell.
2013. nov. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Csak nem biztos hogy bevállalja... :)))


Egyébként ha van hozzá tehetséged és beszélőkéd akkor magad is ráérezhettél volna már arra hogy hogyan is érdemes az angolt illetve idegen nyelvet tanítani.


Mert Magyarországon többnyire nem a megfelelő módszereket használják. Sőt... csak a kínlódás megy.

2013. nov. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Nekem nem jött be.
2013. nov. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
olyan nincs, hogy megfelelő módszer, mindenkinek más a megfelelő. valamint olyan sincs, hogy így megy így tanítanak, mert van egy csomó módszer, és kb. senki nem használja kizárólagosan egyiket.
2013. nov. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tudok tanítani egyes dolgokat középhaladóknak, de kezdőknek nem.

Van, amit egyszerűen a nyelvérzékemmel döntök el, azt szintén nem tudom továbbadni.

2013. nov. 22. 22:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, ezért kell megtanulni, hogy kell tanítani.mert olyat kell átadni, ami neked egyértelmű, de a másiknak nem.mellesleg, egy csonó dolog logikájára én akkor jöttem rá, mikor tanítottam.
2013. nov. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem interneten nézelődj :)
2013. nov. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos a "Sprachgefühl" ("nyelvérzék", "nyelvértés"), vagyis az a képesség, hogy adott mennyiségű inputból saját, helyes outputot képezzél, idő és INPUT kérdése.


Vannak olyan dolgok, amiket egyszerűen nem lehet megtanítani embereknek, csak úgy, ha ők maguk annyi inputot szedtek be, hogy "érzik", melyik a jobb megoldás. Ez persze azért van, mivel az angol rengeteg vonzatos igét, idiómát és állandó kifejezéseket használ. Ezeket csak úgy lehet jól használni, ha a tanuló tudja, hogy milyen szituációban hogyan kell őket haszálni: vagyis adj olyan feladatlapokat, amelyekben a két dolog, ami a bajt okozza, külön-külön mondatokba illik, és azt gyakoroltassad.


Segít, ha keresel oktatóanyagot az interneten, és az alapján kialakítasz egy "kurzust" a kezdőknek, így nem lesz olyan probléma, hogy olyan dologba ütközik bele, amit "nem tud", és nem tudod neki a nyelvérzék hiányában megfelelően elmagyarázni. Ha meg saját maga inputja alapján jön rá a problémákra, a fenti módon világítsd meg neki.

2013. nov. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!