Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek lehetséges egyedül...

Szerintetek lehetséges egyedül, autodidakta módon megtanulni németül?

Figyelt kérdés

Olyan emberek véleményére lennék kíváncsi, akik tanultak már németül, ismerik a nyelv nehézségeit, tudnak mérlegelni és választ tudnak adni arra a kérdésemre, hogy vajon egyedül, könyvekből, szótárral, számítógépes szoftverekkel meglehet-e tanulni németül?


Az angol mellé ugyanis mindenképpen szeretnék még egy nyelvet elsajátítani. Másfél év van még hátra a sulimból és mire levizsgázom, addigra szeretnék két nyelvvizsgával - de inkább két nyelv biztos ismeretével - rendelkezni.


Először a spanyolra gondoltam és igazából még most sem döntöttem el, hogy melyiket válasszam.

Induljak el a latin nyelvek irányába? Tanuljam a sokak által nagyon is hasznosnak titulált németet, amiről én magam is azt gondolom, hogy sok hasznát tudnám venni? Bár, az is igaz, hogy szinte bármely nyelv ismerete sokak lendít egy munkavállaló megítélésén, beleértve a spanyolt is.

És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy az ember a munka mellett mennyi minden másra is hasznosíthatja a nyelvtudását...

Ha erre a kérdésre keresném a választ, akkor nem tudnék dönteni, mert imádom a spanyol kultúrát. De édesapám miatt szeretem a németeket is! :)


De most kicsit más irányba indultam el, úgyhogy térjünk vissza az eredeti kérdésekhez! Ezekre szeretnék választ kapni:


- Lehetséges-e egyedül, autodidakta módon megtanulni németül?

- Másfél év elég lehet-e egy biztos nyelvtudás megszerzésére?

- A németnek vagy a spanyolnak venném több hasznát?


Előre is köszönöm a segítségeteket! :)


2009. nov. 21. 17:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Németül nem hiszem, hogy 1,5 év alatt meg tudnál tanulni, még iskolarendszerben sem, nemhogy autodidakta módon. Rettentő nehéz a nyelvtana, úgyhogy ha autodidakta módon akarod tanulni, akkor szánj rá legalább 5 évet, hogy legyen egy jó alapod, de biztos nyelvtudásod még akkor sem lesz, hacsak nem vagy zseni.

Az angol az más tészta, azt lehet autodidakta módon tanulni, az hírül se olyan nehéz.

2009. nov. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Jesszusom, ennyire nehéz lenne??? :D

Azokból kiindulva, amiket a neten olvastam, azt hittem, hogy komoly, mindennapi tanulással elég lehet ennyi idő is...

Nos, ezek szerint tévedtem. De te gondolom tanulsz/tanultál németül. Neked mennyi időbe tellett? :)

2009. nov. 21. 18:57
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én 12 évig tanultam, és úgy középszintre jutottam. És nem én voltam a béna, mert szinte én voltam a legjobb németes az osztályban. Tényleg nehéz. Utána tanultam angolt is, tehát van összehasonlítási alapom. De azért hajrá, és kitartást!
2009. nov. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Másfél év elég lehet, ha komlyan gondolod. Egy idő után, miután az alapokkal tisztában van, az interneten található elképesztő mennyiségű célnyelvi szövegmennyiség óriási segítséget nyújthat, mert biztosan találsz olyan témát, amit szívesen olvasgatsz minden nap, és hidd el ha időt szánsz rá, menni fog:) sok sikert!
2009. nov. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 timido ***** válasza:
én 8 éve tanulom, és még az alapfokút sem tudnám letenni. de lehet te jobban felfogod a németet. Egyén függő. Nekem jobban megy a spanyol meg az angol. Nekem a némethez nincs képességem. :)
2009. nov. 22. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Örülök, hogy nem látjátok lehetetlennek ez a célkitűzést.


Viszont továbbra is válaszoljatok, mert szeretném, ha ajánlanátok könyveket, vagy egyéb anyagokat, aminek itthon nagy hasznát tudnám venni! :P

És persze arra a kérdésre is keresem a választ, hogy a spanyolt, vagy a németet tartjátok-e hasznosabbnak. :)

2009. nov. 22. 07:11
 7/18 anonim ***** válasza:
Európában a német a hasznosabb, a világ többi részén a spanyol.
2009. nov. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nos, akkor én megtöröm a sort: nem könnyű a német nyelvtan, de nekem személy szerint nem volt különösebb gondom vele. Ez attól függ, hogy milyen a nyelvérzéked. Ha rossz, bizony lehet vele szenvedni... Ezt elég sokat láttam ismerőseimnél.

Viszont ennek ellenére nem ajánlom, hogy autodidakta módon nekiállj. Én lapozgattam már át rengeteg németkönyvet, és nem hiszem, hogy meg lehetne érteni/tanulni magyarázat és motiváció nélkül. Ha nem értesz valamit vagy nincs valaki, aki számonkér, az utóbbi gyakran elpárolog. Legalábbis nálam így van. :)

Szóval én azt ajánlom, hogy járj magántanárhoz vagy nyelvtanfolyamra, de magadtól másfél év alatt biztosan nem fog összejönni. A spanyol nyelvről nem tudok nyilatkozni. :)

2009. nov. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 timido ***** válasza:
A német tényleg előnyösebb Európában, mert sokkal többen beszélik. :)
2009. nov. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Egy rakat tudományágnak szinte kizárólag német nyelvű szakirodalma van.
2009. nov. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!