Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek lehetséges egyedül...

Szerintetek lehetséges egyedül, autodidakta módon megtanulni németül?

Figyelt kérdés

Olyan emberek véleményére lennék kíváncsi, akik tanultak már németül, ismerik a nyelv nehézségeit, tudnak mérlegelni és választ tudnak adni arra a kérdésemre, hogy vajon egyedül, könyvekből, szótárral, számítógépes szoftverekkel meglehet-e tanulni németül?


Az angol mellé ugyanis mindenképpen szeretnék még egy nyelvet elsajátítani. Másfél év van még hátra a sulimból és mire levizsgázom, addigra szeretnék két nyelvvizsgával - de inkább két nyelv biztos ismeretével - rendelkezni.


Először a spanyolra gondoltam és igazából még most sem döntöttem el, hogy melyiket válasszam.

Induljak el a latin nyelvek irányába? Tanuljam a sokak által nagyon is hasznosnak titulált németet, amiről én magam is azt gondolom, hogy sok hasznát tudnám venni? Bár, az is igaz, hogy szinte bármely nyelv ismerete sokak lendít egy munkavállaló megítélésén, beleértve a spanyolt is.

És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy az ember a munka mellett mennyi minden másra is hasznosíthatja a nyelvtudását...

Ha erre a kérdésre keresném a választ, akkor nem tudnék dönteni, mert imádom a spanyol kultúrát. De édesapám miatt szeretem a németeket is! :)


De most kicsit más irányba indultam el, úgyhogy térjünk vissza az eredeti kérdésekhez! Ezekre szeretnék választ kapni:


- Lehetséges-e egyedül, autodidakta módon megtanulni németül?

- Másfél év elég lehet-e egy biztos nyelvtudás megszerzésére?

- A németnek vagy a spanyolnak venném több hasznát?


Előre is köszönöm a segítségeteket! :)


2009. nov. 21. 17:32
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Nos, először is, köszönöm szépen a válaszokat! :)


Ahogy látom, a többség úgy véli, hogy nem sok esély van arra, hogy másfél év alatt - tűzzünk már ki valamilyen szintet! - középfokú nyelvtudást meglehet szerezni... Ha ez így van, akkor azt hiszem, hogy erről a tervemről leteszek.

Nekem a másfél év múlva esedékes szakvizsgámhoz mindenképpen két nyelvvizsga kell! Furán hangozhat amit mondok, mert ez nem egy kötelező dolog, szóval nem minisztériumi határozat, hogy két nyelvvizsga kell. Ez egy egyéni indíttatás, ami abból indult, hogy a 2011-dik évi népszámlálás idejére szeretném elérni, hogy két idegen nyelv ismeretével rendelkezzem. Ebből lett aztán egy kis finomítás, hogy legyen inkább a szakvizsga mellé ez egy célkitűzés! :)


A spanyol nyelv könnyebnek tűnik, ezt én magam is elismerem, de valamiért nem tudtam dűlőre jutni ebben a kérdésben, ezért fordultam hozzátok, és ti szinte mindannyian azon a véleményen vagytok, hogy erre kevés az esélyem. Remélem, hogy a spanyollal már más a helyzet! :P


Ha már itt tartunk, akkor elmondhatjátok a véleményeteket a spanyol nyelvről, és egy, a némethez hasonló célkitűzésről: másfél év/biztos nyelvtudás? :)


Előre is köszönöm a válaszaitokat! :)

2009. nov. 22. 19:00
 12/18 timido ***** válasza:

Szerintem meg lehet tanulni a németet! :) Vagy maximum próbálkozz meg vele. Én tanultam németet, és ha érdekelne engem, akkor meg tudnám tanulni. Csak olyan szinten nem érdekel, hogy nem tudom megtanulni. De ha téged érdekel, márpedig úgy látom érdekel, akkor valószínű könnyebben is tanulod. :) Nővérem tanult németet, és az utolsó 2 hónapban komolyabban foglalkozott a némettel, főleg szavakkal, és elsőre sikerült neki megszerezni a középfokút. :)

De ha inkább a spanyolhoz van kedved, akkor ha gondolod cserélhetünk emailt, mert én kb. 2 hónapja kezdtem el spanyolt tanulni, és szintén a nyelvvizsga a cél, minél hamarabb. :)

2009. nov. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Én németet tanulok,a csoportban a legjobb vagyok,vagy legalábbis a legjobbak között voltam mindig,és most is.Az az én véleményem,hogy ilyen rövid idő alatt nem tudsz megtanulni németül.Én kéttannyelvű iskolába jártam,most meg heti hat óra németem van keményen.De ez is kevés.Mellesleg valamit egyedül megtudsz te is tanulni egyedül,de vannak nagyon nehéz anyagok,amiket segítséggel is nehéz felfogni.Präposition például.Vagy hogy mikor van in den,nach,in die a városoknál,folyóknál.Néhány év tanulással talán egy alapfokú összejön.De középfok semmiképpen sem.Ha középfokút akarsz,mindenképpen tanárt kell fogadnod.Valaki 12 évig tanulja heti öt órában a németet,rendel magához magántanárt,mégsem sikerül elsőre a vizsga.
2009. dec. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
100%

Nem kötekedésből, de soha nem értettem azokat, akik ilyen kérdést tesznek fel. Mégis mire számítasz?:-) Ha valaki leírja, hogy lehetetlen, meg nem hiszi, hogy menni fog, attól még Neked bőven siekrülhet, s fordítva is igaz, az itteni hozzászólók esetleges sikeres és pozitív tapasztalai dacára sem feltétlenül tudod megcsinálni.

Szavaidból kitűnik, hogy elvileg tudsz angolul. A véleményem az, hogy elképesztő infantilisnek kell lenni ahhoz, hogy valaki - bírva az angolt- önszántából kidobjon temérdek pénzt nyelvtanárra, nyelviskolára. Egyetlen indokot tudok elképzelni, az pedig a szociabilitás kontextusa, jelesül, hogy képtelen vagy lelkileg egyedül tanulni, illetve ilyen tanulási formát követve nincs meg a kellő motiváció. Ha tudsz angolul, akkor mind illegális, mind fizetős, legális formában - moralitásodra és pénztárcádra bízva a kérdés eldöntését- olyan irdatlan emnnyiségű anyaghoz juthatsz hozzá a neten, hogy motivációval bőven teljesíthető az általad kijelölt cél.

És a fentieket nem azért írom, mert magam 7 nyelven tanultam meg autodidakta módon. Amit azért erősen ajánlok, hogy mielőtt nekiállsz, olvass egy picit a nyelvtanulás didaktikájáról, metodikájáról, megéri. A legtöbb ember még ma is ott tart, hogy megvesz egy HeadWayt-t, esetleg Relaxázik, Kreatívozik, nos, így tényleg nem lehet magas szinten elsajátítani a nyelvet 1,5 év alatt.

A hasznosságelméleted, ill. vonatkozó kérdésed elég gáz, de, ha van időd, megpróbálhatnád egyszerre a kettőt.


Privátban szívesen küldök Neked külföldi egyetemek internetes nyelvi laboraiba meghívót.

2010. jan. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Szerintem 1000%, hogy meglehet tanulni, csak ez attól függ, hogy van e hozzá elég motiváció. Például, ha szeretsz és sokszor is hallgatsz olyan zenéket, amelyeknek német a szövege, akkor hamarabb meglehet, főleg, hogyha még érdekel is a szövege, és interneten utána jársz, hogy ez hogyan is hangzik magyarul. Az is sokat segít, hogyha hallgatsz német tv adókat, mert akkor hozzá szoksz a kiejtéshez, vagy ha dvdt nézel, akkor állítsd német nyelvre és tegyél fel magyar fel iratot.
2010. márc. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
ha ma kiköltöznél németbe, használnod is kéne, akkor fél év múlva már folyékonyan beszélnéd. ha valaki 10 évig tanulja az iskolában, az meg csak makog ha nem figyel az órán és nem tanul. tehát attól függ, hogy milyen módszerrel, milyen intenzíven tanulod. és egyáltalán nem olyan szörnyű a német, mint írják.
2012. okt. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Szerintem sikerülhet megtanulnod németül reálisan 1-2év alatt.Ehhez persze napi szinten legalább két óra aktiv nyelvtanulás szükséges és fontos lenne egy beszélgetőpartner is.Német nyelvterületen persze elég lehet 9hónap is a középfokú nyelvvizsga letételéhez.Több ember ismerek akik nem egész egy év alatt a 0 ról jutottak el a középszintű nyelvvizsgáig. Ha akarod és hiszel magadban simén megtudod csinálni.
2013. jan. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Na azért olvastam itt elég vad dolgokat.... Németül ugyan nem tanultam, de angolul, franciául és olaszol igen (felső-felső-közép nyelvvizsga), illetve elég sok embert ismerek, akik 14 évesen kezdték el a németet mint második idegen nyelvet, és rengetegnek meglett érettségi előtt a német középfokú nyelvvizsga. Elhiszem, hogy nehéz, de azért nem hinném, hogy 12 év alatt ne lehetne eljutni középszintre.
2015. szept. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!