Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Bizonytalan vagyok. A Daily...

Bizonytalan vagyok. A Daily routint el lehet mondani múlt időben is, vagy csak jelen időben lehet?

Figyelt kérdés
Azt akarom leírni részletesen, hogy pl. reggel sietnem kellett a munkahelyre, a főnököm sok munkát adott, stb. Így estére elfáradtam.
2013. dec. 5. 10:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze, szimpla múlt
2013. dec. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Vree ***** válasza:

Miért ne lehetne?


A kérdés az hogy milyen feladatot kaptál. Ha az a kérdés hogy "Mondd el, mit csinálasz minden nap", akkor nyilván a jelen a jobb. Ha egyszerű múltat használasz ("mit csináltál tegnap?"), az értelemszerűen egy egyszeri alkalomra vonatkozik, nem egy többszöri, szokásos napirendre.


pl. tekintsd ezt a mondatot:

Minden nap elmegyek a postára.

Minden nap elmentem a postára.


Az utóbbi azt sugallja, hogy már nincs meg ez a szokásod többé.

2013. dec. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 webnyelv ***** válasza:
Egyszerű. Ha magyarul múlt időt fejezel ki, az angolban is múlt idő. A jelen idő meg angolban is jelen idő.
2013. dec. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!