Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti hogyan küzditek le a...

Ti hogyan küzditek le a vizsgadrukkot?

Figyelt kérdés
Holnap lesz az Origó középfokú szóbeli vizsgám angolból és rettentően izgulok. Egyszerűen ha arra gondolok, hogy holnap vizsga van, minden kiszáll a fejemből, és hiába tudtam eddig magamban percekig beszélni az adott témáról, most teljes ürességet érzek a fejemben. Egyszerűen rettegek, hogy nem lesz semmiféle felkészülési idő, és még a szituáció is ott lesz, amit akkor látok először, és egyből rögtönöznöm kell valamit. Úgy érzem nem fog sikerülni, mert nem tudom mihez kezdjek ezzel az idegességgel. Ti hogyan küzdöttétek le ezt az érzést? Sajnos annyira parázós vagyok, hogy vizsgahelyzetben még magyarul is alig tudok beszélni, nem hogy egy idegen nyelven, a nyelvhelyességre is odafigyelve. Sikerülnie kellene, mert már csak ennyi hiányzik a nyelvvizsgához. Tudnátok néhány biztató szót mondani?

2013. dec. 9. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyszer régen láttam a Moszkva tér című filmet (érettségi előtt állnak benne), ott hallottam a tuti tippet:

Tegyél úgy, mintha egy tévés vetélkedőbe mennél (persze fel vagy készülve), így semmi fölös izgalom nem keletkezik, nyugodtan meg tudod csinálni :)

Én az érettségi keretében csináltam meg a nyelvvizsgát (kéttannyelvű miatt felsőfokúm van), de az emelt angol szóbeli előtt nagyon izgultam (pedig már megvolt, csak az a minimális 3-4 pont kellett), de rettenetes volt. Aztán találtam magamnak valakit akivel lehetett beszélni előtte, ez is feloldott, utána meg mikor bementem már semmi para nem volt bennem. Az írásbeliken meg nem szoktam izgulni semennyire, kivéve ha 5 perc van hátra, én meg írnék még egy oldalt.

2013. dec. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hányadiknak mész?
2013. dec. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Másra kell gondolni

Minek izgulsz, ha az írásbelid már megvan

2013. dec. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
na hogy sikerült?:)
2013. dec. 11. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sikerült! :D Megpróbáltam másra gondolni, és megfogadtam a tanácsot, beszélgettem a többi vizsgázóval, mielőtt bementem. :) Már nem is izgultam annyira, a vizsga előtt. Meg arra gondoltam, hogy egyszer úgyis meg kell csinálnom, akkor tudjam le most, amikor érzem, hogy a magnó is sikerült. Elsőként mentem be, és kb 5-6 perc alatt letudtam, mert folyamatosan beszéltem, és nem nyaggattak tovább.
2013. dec. 11. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!