Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem tudom eldönteni milyen...

Nem tudom eldönteni milyen nyelvet tanuljak. Vajon melyikkel járnék jobban?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy sok ilyen kérdés van,de az enyém egy kicsit személyre szabottabb.

Ugyanis angolt fogok tanulni,amit már 4 éve tanulok,megy is meg szeretem is, meg az ugye világnyelv tehát mindenképpen tanulni szeretném.

De a németet a nehéz nyelvtan és az iszonyatos hangzása miatt le szeretném váltani, vagy olaszra vagy latinra vagy franciára.

A latin azért lenne jó,mert orvosira szeretnék járni,és bár ott nem magát a nyelvtanát tanulnám,szerintem jó lenne ha nem a 0-ról indulnék.

Az olasz egyszerűen csak tetszik.

A francia pedig egyenesen elvarázsol,de tudom,hogy a nyelvtana sokkal nehezebb a németnél.

Melyiket válasszam?


2009. nov. 29. 20:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

éénis az angol-latin párosításra szavazok.

Bár a többi is annyira jóó:D

de inkább latin (vagy francia)

:D

2009. dec. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
23%

Ennyi vadmarhaságot régen olvastam egy helyen.


"bár nem tanul németet vmi összehasonlítási alapja csak van neki."


Szóval nem tanul németet, de van alapja a némettel való összehasonlításhoz? Mondd csak, szoktál te néha gondolkodni?


A nyelveknek kb. egyforma nehéz a nyelvtana, így az angolnak, franciának és németnek is egyforma nehéz (az más kérdés, hogy aki megtanul elböfögni három egyszerű mondatot angolul, az általában azt hiszi, hogy mindent tud a nyelvtanáról, mert semmit semmivel nem kellett hozzá egyeztetni, de ettől még a 300 oldalas angol nyelvtanom csak kaparássza a felszínt).


Latint érdemes lehet tanulni, de csak ha a mellé is tanulsz még egy nyelvet később (mondjuk az olaszt vagy a franciát), önmagában használhatatlan.

2009. dec. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
77%
Franciát tanultam, szerettem, viszont kicsit nehéz a nyelvtan, az igeragozásokat be kell seggelni, illetve a kiejtést is megtanulni, mert a szavak végét általában nem ejtik (attól függ, milyen mássalhangzó van a végén - magánhangzót meg egyáltalán nem), szóval azért nehéz, mert a mondatból kell rájönnöd, hogy mit is akar ez emberke mondani.
2009. dec. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Mondjuk én most elölről kezdem a franciát, mert már több, mint négy éve érettségiztem, és már alig emlékszem valamire. :( De vettem már könyveket, töltöttem le anyagokat is, (írásbeli és hanganyag is), úgyhogy remélem haladni fogok magamtól. :)
2009. dec. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

én latint, németet és angolt tanulok, sajnos a franciáról nem sokat tudok.

A latin nagyon nehéz nyelv, pedig a nyelvérzékem nagyon jó. A nyelvtan magolós, a szavak mégmagolósabbak, nehéz megjegyezni őket. Latinban a szórend eléggé kötetlen, viszont ez nehézségeket okoz a fordításnál. A német sem egyszerű, de nekem jobban megy. Hát, te dolgod, helyedben a latint választanám mégis:)

2009. dec. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Könyörgöm latinra ne menj....

Engem is azzal etettek meg,hogy orvosira milyen jó lesz....

Tacitus,Vergilius,Catullus művei szerinted minek orvosira?

Gimnáziumban alapórán gondolhatod,hogy nem orvosi latint tanulunk....

Most itt vagyok meglőve,angolul jól beszélek és ha nem latint választottam volna már két nyelvvizsgám lehetne...

2009. dec. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Kedves 17:13!

Nem tanulok csak angolt és németet,de a visszajelzésekből tudom hogy a magyar a külföldieknek az egyik legnehezebb nyelv.Van összehasonlítási alapom.Én szoktam gondolkodni.Gyakran.De látom nálad ez inkább történés mint cselekvés...

2009. dec. 8. 20:04
 18/20 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat,tényleg sokat segítettek.

Akkor most az álláspontom a következőre változott: angol-francia.

Az olasz és spanyol nyelveket pedig hanyagolom,mert azt több ismerősöm is mondta, hogy csak akkor tudom hasznát venni,ha azon a nyelvterületen dolgozom,élek.

Még egyszer köszi!

2009. dec. 8. 20:07
 19/20 anonim ***** válasza:

Én is még hozzátenném,hogy a francia egyáltalán nem olyan nehéz nyelv,mint ahogyan azt beharangozzák.3.éve tanulom,nagyon jól megy,igaz én nyelveket könnyen tanulok:)

Én is hallottam már pár embertől a német nyelvtanról,és sokkal nehezebb,mint a francia. Akik pedig németesek,azok is elismerik,hogy könyebb a francia:D

Kiejtés egyáltalán nem nehéz,1-2 hónap alatt kitűnően tudsz olvasni,helyes kiejtéssel,mégha nem is érted még a szavakat.

Jövő,múlt idő is iszonyat könnyű.

A németben rengeteg a rendhagyó ige,a legtöbb az,míg a franciában elenyésző ezeknek a száma.

Ha elvarázsol,akkor szerintem egyértelmű,hogy azt válaszd:)

2009. dec. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Na akkor most ugy döntöttem, hogy angol-francia.
2009. dec. 10. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!