Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsgát tudnátok...

Melyik nyelvvizsgát tudnátok ajánlani nekem? Németből szeretnék B2 szinten (középfokon) vizsgázni 2014-ben.

Figyelt kérdés
Kettő között vacillálok: TELC és ECL, de érdekelnének vélemények a Goethe-ről és ÖSD-ről is. A hallásértés a leggyengébb készségem, a többi jól megy. Angolból ECL-en voltam, de félek a hallásértéstől, főleg németül... Köszönöm előre is. :-) (23/L)
2014. jan. 10. 21:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha a TELC és ECL között vacilálsz egyértelmű a válasz: ECL. Németből a TELC iszonyú gyenge, nem tükrözi a valós nyelvtudást. Nincs értelme, egy TELC-nek, a jövődre nézve, jópár munkahelyet tudok, ahol a német TELC-et nem veszik figyelembe... Tehát ha valami normális nyelvvizsgát akarsz akkor ECL... De én a helyedben tuti BME-re mennék... de semmi képpen sem TELC-re.
2014. jan. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi! Leginkább először angoltanári diplomához lenne szükségem egy plusz nyelvvizsgára. Az angolt az ECL-nél tettem le anno, de nehéz a hallásértése (kiegészítős), míg a TELC-nél igaz-hamis állítások vannak. A BME számomra nehéz, úgy érzem. :-)

Többiek véleménye még esetleg?

2014. jan. 12. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!