Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » WÁÁÁÁ! Elegem van az angolból!...

WÁÁÁÁ! Elegem van az angolból! Hiába tanulom már általános óta! Egyszerűen elfelejtem a tanultakat. -. -' hogyan tanuljam, úgy hogy közben hatékony is legyen ez a fránya nyelv tanulás? :D

Figyelt kérdés
ez sok igeidő egyszerűen kiborít!!! pedig sokszor igyekeztem, de valahogy nem megy, tök idegen ez nekem.. pedig ma már alap követelmény a nyelvtudás. és szeretnék is majd nyelvvizsgát.(áh micsoda álom *.* )
2014. jan. 22. 22:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nézd a kedvenc sorozatod/filmeid angolul angol felirattal!
2014. jan. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én ugyan azt mondanám mint az előző válaszoló csak még hozzátenném, hogy szerintem nem feltétlenül kell angol felirattal nézni, mert ha magyar feliratos úgy olyasmi mint egy szótár...csak izgalmas ;)
2014. jan. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat! :)
2014. jan. 22. 23:31
 4/12 anonim válasza:

Ha már ránk van kényszerítve ez az értelmetlen és mesterséges akadály, a nyelvtudás, akkor csak úgy megy átugrani, ahogy azóta megy, amióta ember él a Földön - kényszer útját.

Ha az életed nem rendezi úgy, akkor magadat kell olyan helyzetbe hozni, amikor kénytelen vagy beszélni, érteni a nyelvet. Vegyük észre, a kétnyelvű területeken mindenki beszél mindkét nyelven (a mesterséges politikai hisztériától most tekintsünk el), mert kell a napi élethez.

A filmnézés eredeti nyelven jó ötlet, de ha nem vagy azon a szinten, hogy a szöveg javát megértsd, akkor kidobott idő és szenvedés lesz.

Ekkor olvass el egy könyvet először magyar fordításban, majd az eredeti angolt. Aztán meg egy ehhez szoroson kötődő másik könyvet már rögvest angolul. A legjobb, ha annak nincs is magyar fordítása (de legalábbis neked ne legyen meg). Fontos, hogy nagyon érdekeljen a téma, meg akard tudni, hogy mi van abban a könyvben. Teremts kényszert magadnak.

Sok sikert hozzá.

2014. jan. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

olvasgasd vannak hasznos dolgok az oldalon


[link]


[link]

2014. jan. 23. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Folyamatosan foglalkozz vele, ne csak időről időre, és nézz angolul filmeket felirattal, még a szókincsed is bővülhet ;)
2014. jan. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Minden nap elő kell venni, az a lényege szerintem. Nem kell minden nap szenvedni, de minden nap választani kell valamit, pl. egyik nap átnézed a nyelvtant, másik nap fordítást gyakorolsz, máskor meg csak angolul hallgatsz hanganyagokat, és próbálod magadban értelmezni, máskor tanulsz egy órát szavakat.


Nagyon jó könyv a Szamárpad. Tele van fordítási gyakorlatokkal, és a megoldás is ott van, rögtön le tudod ellenőrizni. Úgy épül fel, hogy a már korábban tanultakat is mindig használja, gyakoroltatja, nem csak mindig azt a részt, amit épp veszel. Így tudatosulnak a hibák, amiket rendszeresen elkövetsz, és ahogy haladsz előre, érezheted is, hogy milyen sokat fejlődsz. És a sok helyes fordítás sikerélmény is.


Hallás utáni szövegértésre, helyes hangsúlyra, kiejtésre pl. keresd meg a neten a kedvenc könyvedet pdf-ben és audibook formában, aztán hallgasd! Hallgasd külön, olvasással együtt is. Vannak persze direkt szintenkénti olvasmányok is... de ha saját kedvencedet választod, még ha kevesebbet is értesz elsőre, könnyebben elő tudod venni. Tökmindegy, hogy az az Alkonyat vagy a Harry Potter :)


Konkrét nyelvtani részenként sok gyakorlat van az Oxford angol nyelvtanban. (De amúgy a Szamárpad is érthetően veszi.)


Az igeidőkhöz Szalai Nóri Igeidők könyve nagyon jó, gyakorlatokkal, megoldásokkal.


Ha már tudod, hogy milyen nyelvvizsgát akarsz (BME, Origo, stb.), akkor konkrétan ahhoz tudsz keresni típus-feladatokat is. Van alapfokú, középfokú vizsgakönyv hozzájuk.


Remélem, valamelyik beválik :)

2014. jan. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Hat nem vagy egyedul....en itt elek kint de meg igyse megy egyaltalan csak az alapot tudom es olyan hulye mondatokat rakok ossze hogy meg az angolok se ertik xdddddd elegem van nagyonnn es en rohadtul ravagyokkkk kenyszerulve xddd
2014. jan. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítettetek! :)

a Szamárpad könyv jónak tűnik. :)

a linket is köszönöm. :)

2014. jan. 23. 15:52
 10/12 A kérdező kommentje:

kedves #8/9 hátha neked is tudtak segíteni a válaszolók! :)


ui: bocsi kicsit értelmetlenre sikerült az előző kommentem XD

2014. jan. 23. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!