Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudtok egy könnyű nyelvezetű...

Tudtok egy könnyű nyelvezetű német nyelvű regényt?

Figyelt kérdés
Szeretnék németül olvasni, és ehhez kéne valami jó könyv.

2014. jan. 24. 20:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hú, mi rengeteget olvastunk a középiskolában, meg azóta is olvastam sokat.


Attól függően, hogy milyen szinten vagy:

- olvashatsz pl. Harry Pottert - én minden idegen nyelvet ezzel kezdek. :) (nulláról)

- ha klasszikus német művet akarsz, akkor nekem az egyik kedvencem a Die Verwandlung volt. Tetszett még a Romeo und Julia auf dem Dorfe, a Mario und der Zauberer vagy az Effi Briest, esetleg a Der Schimmelreiter.


Kicsit egyszerűbb a Das fliegende Klassenzimmer, vagy a Das doppelte Lottchen.


Az olyasmi, mint Faust, Kabale und Liebe vagy Nathan, der Weise már nehezebbek, azt kezdésnek nem ajánlom annyira.

2014. jan. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi, a harry potterekkel már végeztem több nyelven, szóval a németet kihagynám..:D
2014. jan. 25. 11:50
 3/13 anonim ***** válasza:

Indián regényt olvas

(pl. karl May)-

2014. jan. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
olvass
2014. jan. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Mindenképp regény kéne?

Elbeszélés is sok van, ami érdekes

2014. jan. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Minden jó, azok a leegyszerűsített könyvek is, csak német legyen és érdekes:D
2014. jan. 26. 15:30
 7/13 anonim ***** válasza:
Írd be a gugliba, hogy "easy readers sorozat". Többféle nyelven és többféle nehézségben van egy csomó egyszerűsített könyvük.
2014. jan. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ponyva is lehet?
2014. jan. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Esetleg David Safier művei? Ő német szerző, magyarul eddig csak két könyve jelent meg, a Pocsék karma és a Jézus szeret engem, nagyon jó kis szórakoztató olvasmányok (bár inkább csajos könyvek). Művei németül: Mieses Karma, Muh, Jesus liebt mich, Happy Family, Plötzlich Shakespeare


És Gerstin Gier művei, ő is német származású, ő írta a most népszerű Időtlen szerelem trilógiát. (németül: Rubinrot, Saphirblau, Smaragdgrün)

2014. jan. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

ponyva is nyugodtan

és köszönöm az eddigieket!

2014. jan. 28. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!