Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német, Francia, vagy Spanyol?

Avander kérdése:

Német, Francia, vagy Spanyol?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Felszolgálónak/mixernek készülök, és azt tervezem hogy külföldön fogok dolgozni. Elsőként Londonban szeretnék elhelyezkedni 2-3 évig. Később viszont más helyekre is elszeretnék jutni: Európa más országaiba, de Amerika is tervben van. Amíg itthon vagyok, elszeretnék végezni egy nyelv tanfolyamot, az angol mellett. Ti melyiket ajánljátok?

-A német, az európai országokban való elhelyezkedést segítené - viszont úgy tudom nehéz, és a kiejtés sem valami könnyű.

-A francia a vendéglátás nyelve, mondják sokan. Viszonylag könnyű, és az alapokat tudom, így könnyű dolgom lenne. Viszont szóbeli megértése nehéz, a franciák nagyon hadarnak, és lehet más nyelvvel többet érek.

-A spanyol elvileg könnyű, kiejtésileg is (ha a másik kettőt nézzük). Amerikában jól jöhet a tudás, de Európában lehet mással járnék jobban.


Mi a véleményetek? A válaszokat előre is köszönöm! :)



2014. febr. 3. 18:36
 1/4 anonim válasza:
A spanyol a legkönnyebb ezek közül, de annak Dél-Amerikán kívül nem sok hasznát veszed. Kivéve persze Spanyolországot. A német kiejtés baromi egyszerű, ahogy írod, úgy ejted. Itt Közép-Európában beszélik, de máshol nem nagyon. A francia beszélik ezek közül a legtöbben, az Egyesült Királyságban is a farncia a legnépszerűbb. Ezen felül Kanadában, Ázsiában, és Afrikában is beszélik.
2014. febr. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

Ha Angliába mész, akkor elsősorban az angold tanuld meg. A német nyelv bisztosan nehéez, de természetesen erre is szükséges lesz, ha Németországban akarsz dolgozni.

A többi országról sajnos nem tudok tájékosztatást adni, mivel német vagyok, és Németországban élek.

Sok sikert kívánok! :-D

2014. febr. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát,ha már tudsz angolul,én mellé egy neolatin nyelvet javasolnék: franciát vagy spanyolt. Nos,édesanyám spanyol tanár,én francia minor szakos vagyok,állíthatom,hogy a francia sokkal könnyebb nyelvtanilag! A spanyoloknál a kötőmód és már a felszólítás is igen bonyolult,rengeteg a prepozíció.Én a franciát javasolnám.Ráadásul a diplomácia nyelve is:)
2014. febr. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A német mellett döntöttem, mivel Európában fogok először elhelyezkedni. Ha pedig olyan jól alakulnak a dolgok, és lehetőségem van amerikába is kijutni, akkor lehet a spanyolt fontolóra veszem, mivel mindig is szerettem idegen nyelvet tanulni :)
2014. jún. 14. 13:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!