Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsgát ajánljátok...

Melyik nyelvvizsgát ajánljátok B2 és C1 szinten angolból? Melyiket ismerik el államilag "jobban"?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy mondjuk van-e az egyes nyelvvizsgatípusok (pl. ELC, telc, City & Guilds) presztízse között különbség, vagy mondjuk melyiket nem fogadják el külföldön, itthoni felsőoktatásban stb. Leginkább a telc és a City & Guilds között gondolkoztam, de mivel nem sokat tudok a nyelvvizsgákról, gondoltam, valaki tud ilyen ügyben segíteni nekem. Voltam már mindkét vizsgatípus próba nyelvvizsgáján B2-es szinten, és mindkettő sikerült is, de nem vagyok abban sem biztos, hogy melyik szintet tegyem le. Szakközépben nyelvi előkészítős vagyok, kb. 9 éve tanulok angolul, és célom, hogy felsőfokúm legyen, azonban kétségeim vannak efelől is, mert nem biztos, hogy elsőre neki mernék ennek futni, ezért kérdeztem B2 és C1 szinten :)

2014. febr. 14. 16:39
 1/4 anonim válasza:

Ha IELTS-et teszel le, azt utána becserélheted államilag elismertre:

[link]

Ez jó, mert elismerik a brit egyetemek, meg az angol nemzetközösségen belül is sok helyen elfogadják. Ezenkívül nem kell választanod hogy B2-re vagy C1-re mész, mivel az összes szint ugyanazt a feladatlapot kapja, és így nincs szükség választani.

Én ezt tenném a helyedbe.

2014. febr. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A Mo-n ismertebbek közül Nyugat-Európában a leginkább elterjedtek:

IELTS, TELC, TOEIC, Cambridge kb ilyen sorrendben és mindenképpen TOEFL ha Amerikában gondolkodik az ember.

Igazából mindegy melyiket teszed le. Inkább csak a szint számít.

2014. febr. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
28%
Németországi egyetemek a TELC nyelvvizsgát nem fogadják el, a testDAF-ot viszont mindenhol!
2014. febr. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez elég furcsa mivel pont a TELC ami Düsseldorfi központú többek között angol, mint nálunk az Origó magyar angol.
2014. febr. 16. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!