Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire nehéz és mennyi idő...

Mennyire nehéz és mennyi idő alatt megtanulni OLASZUL felsőfokon?

Figyelt kérdés
nehezebb vagy könnyebb mint az angol? és miért?
2013. dec. 1. 10:49
 1/3 webnyelv ***** válasza:
100%

Relatív, hogy kinek mi nehéz. Attól is függ, hogy beszélsz-e már más idegen nyelvet, és milyet. És attól is függ, mennyire gyorsan tudsz nyelvet tanulni, mennyire érdekel, milyen a nyelvérzéked.


Annyiból nehezebb az angolnál, hogy az ige sokféle ragot kap, minden személyben külön rag van, de a szép hangzása miatt ezt aránylag könnyű megtanulni. A mellékneveket és sok névmást is egyeztetni kell nemben és számban a főnévvel, amire külön oda kell figyelni. Van nyelvtani nem (csak hímnem és nőnem), de egy főnév neme az esetek 90%-ában megállapítható a végződésből.


Sok igeidő van és van kötőmód is, de ez mégis valamivel egyszerűbb, mint az angol igeidőrendszer a folyamatos-befejezett alakokkal és a befejezett jelennel. Nem kell a vonatkozó névmásoknál külön megérteni, mikor which és mikor that és mikor kell eléjük vessző, mikor nem. Nem kell sok nem logikus szabályt sem megjegyezni, mint az angolban.


Az angolban nagyon egyszerű a mondatszerkezet, alig vannak ragok, ez az angol előnye. Az angolban viszont minden szó kiejtését külön meg kell tanulni (na jó, az esetek 80%-ában gyakorlással kikövetkeztethető a kiejtés, de vannak benne csapdák), míg az olaszban következetes a kiejtés, és az olasz kiejtés közelebb áll a magyarhoz, mint az angol.


Nehéz pontos választ adni, mindenki maga megpróbálhatja eldönteni, melyik könnyebb.

2013. dec. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Hát szerintem az angol könnyebb mint az olasz, mert az olaszban tényleg nagyon sok az igeidő. De ha folyamatosan tanulsz és nem hanyagolod el akkor végül is könnyen meg lehet tanulni, és ha szorgalmasan tanulsz a felsőfokú sem akadály. Személy szerint én 4 évig tanultam olaszul a gimiben és emelt szintű érettségit tettem, ez középszintnek felel meg, szerintem a felsőfokúhoz, hogy tényleg jól menjen 1 év még minimum kellett volna, de ha magántanárhoz jársz akkor talán hamarabb megtudod csinálni, ez igazából rajtad áll.
2013. dec. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem az olasz sokkal könnyebb, kevesebb mint egy év alatt olyan szintre jutottam el, mint angolból hat év alatt.
2018. ápr. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!