Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi értelme van alapfokú...

Mennyi értelme van alapfokú nyelvvizsgát letenni?

Figyelt kérdés

Most érettségizem angolból.

Emellett 2. nyelvnek van németünk. Sajnos nem tanultuk elég magas fokon ahhoz, hogy a középfokút megpályázhassam, de az alapfok menne. (a suliban pedig -ahova jelentkeztem- nem tanulnánk németet, így a következő néhány évben csak felejtenék belőle)


Kérdés: Van-e értelme annak, ha érettségi után, nyáron leteszem a nyelvvizsgát németből?

Figyelembe veszik ezt valahol? (pl. később állásra jelentkezésnél) Vagy csak közép-felsőfokú nyelvtudás számít?



2014. febr. 20. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Abszolút nincs értelme mondom ezt azok után, hogy végigültem jó pár nyelvtanfolyamot, állásinterjút stb.


Soha egyetlen tanár se javasolta mert ez nem más, mint lehúzás.


Lássuk be az alapfok nem más, mint egy konyha nyelv szint sokra nem mész vele egy munkahelyen csak a pénzt dobod ki rá.


Egy igazán jó melóhoz középfok kell, esetleg akár szakmai nyelv a középfokú vizsgánál meg nem előírás az alapfokú vizsga megléte.


Ahol kell az idegen nyelv ott nem a papír számít, hanem a tényleges gyakorlati tudás épp ezért az állásinterjú kapásból angolul folyik és ott aztán eldől minden.


Papírja sokaknak van de hatékonyan használni már kevésbé tudják a nyelvet.

Szóval tök felesleges pénzkidobás.

2014. febr. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
semmi, csak pénzkidobás
2014. febr. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem a diplomához kellett egy közép és egy alap c, egyébként nem csináltam volna alapfokút, mert tényleg felesleges pénzkidobás (hacsak valamilyen képzésnél direkt nem kérnek ilyet), főleg hogy nem olcsók a nyelvvizsgák és úgy is mindenhol a középfokú/társalgási szintű nyelvtudás az elvárás.

Ha tényleg szeretnél tovább foglalkozni a némettel és megtehetitek, akkor inkább járj magántanárhoz, vagy mondjuk nyelvtanfolyamra és majd inkább középfokút szerezz belőle.

2014. febr. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat!
2014. febr. 20. 18:07
 5/5 optikacska válasza:
100%
Vannak munkahelyek Németországban ahol jól jön egy B1-es papír. Nem tudni mit hoz az élet. én egyetem közben albérletbe kerültem, dolgoznom kellett, a suli abbamaradt, végig angolt tanultam. Jelenleg németben dolgozom, múlt héten volt az alapfokú vizsgám.
2014. febr. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!