Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Alapokról honnan lehet elkezde...

Alapokról honnan lehet elkezdeni, ABC és kiejtés? Melyik a legjobb könyv kezdőknek?

Figyelt kérdés

Oroszul szeretnék tanulni, német és angol felősfokú nyelvvizsgával már rendelkezem.

Nagyon megfogott az orosz kultúra, és az orosz embereket rettenetesen megkedveltem, valami miatt vonzónak találom hogy oroszul tanuljak, tudom hogy érdemes is!


Tudnátok adni ötleteket, melyik könyv az, ami rendelhető, és ABC-t, kiejtést, nyelvtani alapokat tartalmaz??



2014. márc. 6. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ábécére és kiejtésre vannak jó videók a neten, pl. http://www.youtube.com/watch?v=THbFZiytziw és ami még ennek a felhasználónak a feltöltése. van blog is: [link] - én szoktam nézegetni, amikor nem értem a házit :) eléggé jól magyaráz és összeszedett :)


Gyakran használják a Sag za sagom (megtalálja a google így is, de azért Шаг за шагом) és a Kljucs (Ключь) c. tankönyveket, ezek mellé nem árt egy "sima" nyelvtankönyv. - Kis hibájuk, hogy mivel nem felnőtteknek íródtak, a témák néha fárasztóak lehetnek, de pl. a Sag za sagom 2. része már kifejezetten szórakoztató és érdekes.

Én szoktam nézegetni a családtagjaim régi orosz tankönyveit is, ez a Tanuljunk nyelveket! (Tankönyvkiadó) sorozat volt, és jó vastag kötetek különböző színű kemény, vásznas borítóval. Ha antikváriumból tudsz szerezni, vedd meg mindenképp, mert egyfelől nem rosszak, másfelől nagyon szórakoztató történetek tudnak bennük lenni a SzU korából :)

2014. márc. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ja, azt elfelejtettem írni, hogy netes szótárak között ez szerintem magasan a legjobb: [link] rengeteg szónál ott van az egész ragozás, vagy link egy wiki oldalra, ahol van a ragozás. A Gáldi-Uzonyi féle Akadémiai Kiadós nagyszótár olyan 8 ezer körül van, de antikváriumból biztos lehet fillérekért régit. Vedd meg azt nyugodtan, sok lesz benne a szocializmushoz kapcsolódó kifejezés, de az igék ma is ugyanazok, a modern kifejezések meg úgyis angolul vannak :)
2014. márc. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kljucs c. könyv (Oszipova Irina)

Van hozzá CD is.

2014. márc. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a Sag za Sagom jobb, mint a kljucs. Az utóbbi csak akkor jó, ha van hozzá tanár, aki elmagyarázza, mivel minden oroszul van benne.
2014. márc. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!