Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti mit tudtok a (szóbeli)...

Ti mit tudtok a (szóbeli) nyelvvizsga szigorításról?

Figyelt kérdés

Valóban fel fogják venni hanganyagra?


Milyen tippetek van a sikeres vizsgához? Őszintén, én sokkal jobban félek a szóbelitől.


2014. márc. 9. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

ECL-en voltam, ott eddig is felvették.


Vizsgán a legfontosabb hogy ne izgulj.

2014. márc. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én Origó-ra megyek. Sajnos az izgulás meglesz, azt nem tudom elkerülni. Mire kíváncsiak igazán? Hallottam, hogy ilyen általános dolgokra nem kíváncsiak. Pl ha kihúzok egy képet és mondjuk az étkezésekről kellene beszélnem, akkor nem szeretnék, ha ilyen nagyon egyszerű mondatokat használnék, hogy szeretem a péksüteményt, reggelente teát iszok, vagy suliban reggelizek... mégis akkor mit mondjak?
2014. márc. 9. 19:43
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Most voltam origós nyelvvizsgán tegnap és tegnapelőtt, így azt tudom elmondani, hogy teljesen felesleges szövegeket meg barokkos körmondatokat betanulni, mert origo-n NEM kíváncsiak rá, nem fogják engedni, hogy hosszú szövegeket végigmondj, sokkal társalgási jellegűbb és inkább arra kíváncsiak, hogy tudsz reagálni egy-egy kérdésre, szituációra. Engem kb. minden mondatom után megszakítottak és rákérdeztek minden félére, olykor vagy háromféle kérdést is feltettek kb. egyszerre, az a lényeg, hogy nem szabad megijedni ilyenkor és leblokkolni, válaszolni kell valamit, és csak röviden, úgysem fogják hagyni, hogy hosszú monológokat előadj, mert jönni fog a következő kérdés... :))

Nálam az egész vizsga így ment és egy kicsit meg is lepődtem, hiába tanultam meg az összes témáról mindenféle szövegeket, nagyjából semmire nem mentem vele (ez volt az ötödik nyelvvizsgám, eddig legtöbbször ECL-en voltam és ott inkább kevesebb dologról kellett mindig viszonylag sokat beszélni, kicsit kifejtősebben, itt meg inkább fordítva).

Szóval a te példáddal élve, ha egy étkezéses képet kihúzol, elmondhatod mondjuk, hogy hát nekem erről a reggeli jut eszembe, mert szerintem az fontos, én ezt és ezt reggelizem általában (utána úgyis rögtön kérdezni fognak erről vmit :D), de lehet, hogy alapból kezdésnek a vizsgáztató fog vmit kérdezni a képpel kapcsolatban, és arra kell válaszolnod (az én esetemben pl. így volt).


És origón nem veszik fel a vizsgát, a két vizsgáztató pontoz és röviden a vizsga után meg is tudod az eredményt.

2014. márc. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

:O Na ilyet még nem hallottam, ez érdekes! Ezt a szigorítást is itt interneten olvastam, azt mondták kötelező lesz mindenhol bevezetni. (elvileg márciustól akarják)

Az a baj, hogy nem tudok itt nagy mondatokat megtanulni, én is inkább csak annyit tudok, amennyit ott előadok magamtól, mert amit megtanulok, azt mindig elfelejtem akkor, legalábbis nem tudom magam kifejezni vele, így inkább el se kezdem. Csak félek, hogy ahogy én beszélek, az elég kevés oda.

2014. márc. 9. 21:09
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Én is általában így vagyok, hogy nem jut eszembe semmi, hiába tanultam meg, de tényleg nem azt várják, hogy vmi nagyon bonyolult dolgokat mondj, csak röviden kell, gyakorlatilag beszélgetsz a vizsgáztatókkal, csak ne blokkolj le a kérdésektől és az se zökkentsen ki, ha egy-két nyelvtani hibádat kijavítanak (nekem ilyen is volt). Egyébként az a tapasztalatom, hogy a vizsgáztatók segítőkészek, nem kell tőlük megijedni, bár tudom, hogy ezt könnyű mondani, én is mindig izgulok, de azzal is segítesz magadon, ha pozitívan állsz hozzá és nem engeded, hogy kizökkentsenek, akármit kérdeznek. :)
2014. márc. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Most nem is igazán tudom, hogy készüljek rá. Sajnos kevés időm van, mert próbaérettségit raktak be március végére, így nagyon sok tételt kell megtanulnom, ezen múlik az év végi jegyem, muszáj meglennie a max pontnak (a hozott pontokból).

Most kezdjem el megtanulni a tételeket "szóról szóra", vagy csak olvasgassam át és majd ott improvizálok? :D

2014. márc. 10. 10:32
 7/7 anonim ***** válasza:

Szóról szóra semmiképp ne tanulj be szövegeket, nem szeretik, ha bemagolt szöveget mondasz vissza (meg ahogy mondtam, valószínűleg úgyis hamar leállítanak). Persze jó az, ha van szókincsed, de nem várnak tudományos dolgokat, sokkal inkább hétköznapi társalgás jellegű a beszélgetés.

A legjobb az lenne, ha tudnál vkit találni, akivel gyakorolsz és kérdez tőled mindenfélét különböző témákból, és ha tudsz vmit reagálni mindenre, akkor már nagy baj nem lehet. Persze elhiszem, hogy nem könnyű egy nyelvvizsgára felkészülni, de azért hajrá, hidd el, annyira nem vészes a szóbeli, mint amilyennek tűnik! :)

2014. márc. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!