Hogy tanuljam meg?

Figyelt kérdés

Holnap felelünk belőle s az egész délutánomat erre szenteltem de alig-alig tudom...

Hallgatam, hangosan olvastam, felmondtam...

és most meg már csak hebegek....

Mit csináljak?

Valami ötlet, hogy jobban megjegyezzem?


Ja és ne írjátok azt, hogy mért nem tanultam meg eddig, ugyanis ma adta fel...



Before the development of radio communication, when a ship was a danger there were a number of ways to signal for help. For example flying a signal flag were common or Using bells and foghorns repeatedly were also ways of making other ships hear you. These are still used today in many cases.


However, with the improvement of wireless telegraphy, saliors started using Morse code to send masseges. Morse code is a type of code with long and short sound. The most well-known Morse code message asking for help is SOS.


The german government was the first to use the SOS signal at the begining of the 20th century. It became an international distress signal in 1908.


Some people believe that SOS stands for 'Save Our Ship' or 'Save Our Souls,' but that's not true. In fact, the letters don't stand for anything they were just the simplest letters in international morse code. However, people probably used these phrases to help them remember the letters.


People have used SOS as a visual distress signal by signalling with three short three long and three short light flashes or by writing it in the sand or snow. The fact that you can read SOS right side up and upside down is very useful and has made SOS more popular than the word help.


When the Titanic hit an iceberg and started sinking two of crew members used radio communication to ask for help. they also tired sending an SoS message to the nearby ship, the Californiai, by using Morse lamp. Unfortunately, the crew of the Californian didn't realise what was happening until it was too late.



2014. ápr. 2. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezen mit kell megtanulni?
2014. ápr. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tudod, mit jelent a szöveg? Ha igen, akkor elvileg semmi az egész, párszor elolvasod, megjegyzed a lényeget és el tudod mondani.
2014. ápr. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

első válaszolónak:

egyszóval mindent

2014. ápr. 2. 20:09
 4/6 A kérdező kommentje:

a második válaszolónak:

igen tudom...

már jó sokszor elolvastam s úgy érzem tudom de mikor mondom akkor úgy érzem, hogy nem tudom s csak nyögdécselek...

ja és imprúzni meg nem igazán tudok... ha nem jut valami eszembe bepánikolok....

ÖTLET?

2014. ápr. 2. 20:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Gyűjtsd össze a legfontosabb kifejezéseket, pl. "to be in danger", "to be common", "make sg do sg" stb.

Esetleg húzd alá a kulcsszavakat, és ábrázol az egész szöveget.

2014. ápr. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet későn írok de olyankor csak olvasgasd és ne is próbáld felmondani.

Én úgy szoktam, hogy érzem amikor kihagy az agyam,de csak olvasom tovább,hogy megszokásból menjen legalább...és jöjjön majd a nyelvemre...aztán nem maradok fent nagyon sokáig hanem alszok.Reggel átnézem még vagy 5x-10x és már jó is:)

csak a lényeg,hogy pihenj.

2014. ápr. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!