Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Végigcsinálta már valaki a...

Végigcsinálta már valaki a duolingót? Mi a vélemény róla így utólag?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 22. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem személy szerint elsőre nagyon nagyon tetszett. Szintfelmérővel egészen a művészet és kommunikációig jutottam talán végig is mentem volna ha nem lenne ennyire gépies és kis elírásokat amiket véletlen tesz az ember elfogadna. Jó mondjuk van amit el fogad. Na de e lényeg hogy addig jutottam és onnan pedig elkezdtem egyesével csinálni. Ami baromira zavart hogy mindig mindenemet maximálisan frissen akartam tartani na de az lehetetlen hogy haladjál is az új anyaggal meg szinten tartsd mikor minden nap megjelent vagy 3-4 ami frissítésre várt. A frissítés meg szinte ugyanaz mintha újra tanulnád és akkor 3-4-et egyszerre nem lehet megcsinálni és még újjat is venni. Szerintem elég kezdetleges cipőben van. Nagyon sok kifejezést nem fogad el vagy ha épp nem abban a szórendbe írod ami meg volt adva azt se fogadja el. De én azt mondom ha ezt jobban kifejlesztik akkor egy nagyon nagyon jó nyelvtanuló program lehet belőle. Most sem rossz DE EZEN ÁLLAPOTA SZERINT NEM LEHET VELE MEGTANULNI ANGOLUL. (szerintem) :) bár gyakorolni jó.
2014. ápr. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Szívesen veszem még mások véleményét is.
2014. ápr. 22. 20:55
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó rendszer és kellően kiforrott már szerintem. Az egy dolog, hogy van aki még nem tudja hogyan kell használni, hogyan is működik. Sokan nem tudják azt se, hogy a duolingo általános fejlesztése(aminek nagy részét nem is látod amúgy, de igen érdekes algoritmusok dolgoznak a háttérben a tanulást segítendő) és a magyar kurzus két teljesen külön dolog és ebből amiért igazán hálás lehet mindenki az a nyelvi rész. Mert az elsők között lett magyar nyelv benne ami 4 önkéntes szuper jofej embernek köszönhető és ha ők nincsenek akkor nem tudnád magyarul használni. Amúgy ha lenne német, olasz stb tudó ember aki magyarul is perfekt akkor olyan kurzus is lehetne. Csak hát ehhez önkéntesek kellenek akik sok száz órát dolgoznak egy olyan dologért amire nekik maguknak ugye nincs is semmi szükségük, hiszen anyanyelvi szinten beszélik mindkettőt.



Én bő egy éve használom, a német (angol alappal) teljesen kész, a magyar alapon angolt csinálom de még nincs kész. A német kurzus vége felé már az angollal is voltak problémáim bevallom, szóval jó hogy most már van magyar alapú angol is.



A hibákat jelentsetek szorgosan és akkor egyre jobb lesz. Én az első naptól használom a magyar-angol kurzust és higgyétek el nagyon durva hibák voltak a kurzus elején is. Pl a magyar E/3(Ő) az sokszor csak "he" lehetett, "her" nem. Eleinte az ékezeteket is nagyon szigorúan vette. Most is biztos van sok hiba de azért a kurzus eleje már eléggé jó. A vége felé pedig sajnos kevesen jutunk el, így kevesen tesztelik. De ez így van az angol alapon 1-2 éve tanulható más nyelveknél is állítólag. Kevesen jutnak el a fa aljára, így kevés a hiba jelzés.



Szóval jelentsetek sok sok hibát és akkor egyre jobb lesz. :-)

Ne akarja senki a duolingo megoldását bemagolni ha nem tartja jónak (különösen ugye mikor magyarra kell fordítani valamit és sokféle szórend és szinonima lehet) hanem írd azt amit helyesnek gondolsz. Ha biztos vagy magadban és mégse fogadja el akkor jelöld hibának, hogy a válaszod el kellett volna fogadni. Ha valóban így van akkor előbb vagy utóbb el fogják fogadni és be kerül a rendszerbe. Egy-egy mondatnak akár több száz helyes fordítása létezik szinonimák és szórend miatt.

2014. ápr. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

" De én azt mondom ha ezt jobban kifejlesztik akkor egy nagyon nagyon jó nyelvtanuló program lehet belőle."


A háttér program elég jól ki van fejlesztve. De folyamatosan dolgoznak is rajta, ennek viszont semmi köze ahhoz, hogy épp nem fogad el magyarból egy másik szórendet.



A magyar-angol páros nyelvi hibáit nekünk, felhasználóknak kell javítani(jelenteni) és így egyre jobb lesz.

2014. ápr. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nagyon jól tudom !!! Én is első pillanattól kezdve használtam!!!! Rengeteg hibajelentésemet el is fogadták!!!


Nem is azzal van a legnagyobb baj hanem hogy azt hiszik hogy egy nap alatt elfelejti az ember és lehetetlen frissen tartani és még az újjal is haladni .

2014. ápr. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

ANGOL alapon viszem a NÉMET és az OLASZ kurzust.


Nagy előnyök:

- Apple okostelefonon nagyon könnyen használható.

- Sokszor ismételtet.

- Mondatokat és kifejezéseket hoz, amikkel jobban megmaradnak az új szavak.

- Okostelefonon DUOBOT vagy TANULÓTÁRS segítségével lehet tesztelni magunkat.

- Kiejti a szavakat, mondatokat - és azt szépen teszi!!!


Számomra nehézséget okoz:

- A speciális OLASZ vagy NÉMET kifejezéseket nem mindig lehet az ANGOL megfelelőjébe átültetni. (Különösen az "IDIOMS" leckében igaz ez.

- Hiába "sárgul" ki egy-egy lecke, nagyon időigényes minden már elvégzett leckét "sárgán" tartani. Napi 2-6 leckével haladtam idő függvényében, de a vége felé 8-10 tesztsor kitöltése vált szükségessé.

- Lassan kerülnek elő a különböző igeidők.

- Rá lehet kattanni és észre se vesz az ember hogy 40-60 percet el Duolingo-zik...:)


Szerintem az egyik legjobb alkalmazás, főképp mert kiejti a szavakat és mondatokat!

2014. máj. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nem is azzal van a legnagyobb baj hanem hogy azt hiszik hogy egy nap alatt elfelejti az ember és lehetetlen frissen tartani és még az újjal is haladni ."


Ez akkor fordul elő ha valaki túl gyorsan akar végigrohanni az összes leckén. :)

Ha szépen lassan sok-sok gyakorlással csinálod akkor már-már örülni fogsz hogy végre egy lecke színt váltott és lehet gyakorolni, hogy újra aranysárga legyen :))

2014. máj. 28. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Laura512 válasza:
100%

Szerintem jó kis app. Egy hónap alatt kivégeztem az angolt, 4 évig "tanultam", nagyjából a középsuliban nem ragadt rám ennyi a bugyuta tanáraimtól. - érettségi 4-es, valószínűleg jobb a nyelvérzékem mint a volt angoltanáraim pedagógiai érzéke..


Nagyon tetszik, hogy "függőséget" okoz, mint a legtöbb játék, így hatékony nyelvtanulást tesz lehetővé az emberek azon részének, akinek van ideje leülni valahova a telefonnal a kezében és órákig nyomkodni - nekem is volt egész januárban és az elmúlt 1 hétben.


Ahogy látom, írták, hogy idegesítő, hogy nem lehet mindent folyamatosan frissen tartani.. nos, nálam az átlag napi haladás a 3-5-8 napi "elhalványodott" lecke szinten tartása és egy plusz témakör volt, mindez nagyjából (nem mondok hülyeséget) legeslegrosszabb esetben 1 egész órát vett igénybe az életem azon részéből, amiben amúgy is 'kockultam volna'.


Nem hallgattam, és nem használtam mikrofont sem, mert felolvasni/beszélni is tudok, és értem is, ha angolul hozzám szólnak. A nyelvtannal és a szókinccsel voltak problémáim, mert nem tanították meg, amikor megtanulhattam volna - a Duolingo segített ezt behozni.


Tudom ajánlani mindenkinek, bár a próbavizsgája szerintem rettenetes, és ha az éles is ilyen, feleslegesnek tartom végigcsinálni a feladatsort, mert a kettőnek szinte semmi köze egymáshoz, és ezért bizony senki ne adjon ki 20 dollárt.


Kérdés. - nincs lehetőségem nyelvvizsgázni. A Duolingo nyelvvizsgájával érek valamit? (Na, nem multinacionális céghez jelentkeznék ahova felsőfokú angollal rendelkező folyékonyul társalgó asszonyságot keresnek - de mondjuk egy csupán a papírmunka miatt szükséges középfokút helyettesíthet abban az esetben, ha csak a nyelvvizsga hiányzik, de olvasni, írni és beszélni is tudok angolul?)

2016. febr. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem kész az angol és német is. Nagyon egyszerűen sárgán tartható az összes. Kb napi 15-20 perc felfrissíteni az összeset. Angol láthatóan jobban megy, így ott sokszor napokig sárga az összes lecke. Németből azért napi 2-3-4 elszíneződés van.
2016. febr. 9. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Vincze Kriszta válasza:
Nekem nem a leckékkel van gondom. Az elején regisztráltam az ingyenes oldalra, meg adtam a bank számla számom és nem járt le a 30 nap, hiányzott pár óra, le emelték a számlámról az éves díjat. 32 400 Ft-t.
2021. máj. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!