Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek az olasz...

Ve84 kérdése:

Mi a véleményetek az olasz nyelvről?

Figyelt kérdés
Van itt valaki, aki tud olaszul és ha igen, akkor milyen könyvből sikerült megtanulnia a nyelvet? Mennyi idő kell ahhoz, hogy alap ill. középszinten jól tudjak?
2014. ápr. 30. 16:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretem a nyelvet, nyár óta tanulom, otthon és teljesen egyedül. Ha teljesen kezdő vagy, a Móricz György féle Olasz nyelvkönyveket ajánlom, rengeteg tankönyvet végigböngésztem, de szerintem egyik sem vezeti le olyan jól a nyelvtani szabályokat, mint ezek és az alapszókincs megtanulására is alkalmas (sajnos nem új könyvek és nem annyira egyszerű beszerezni őket, de érdemes kutakodni utánuk). Mondjuk beszélni nem fogsz tudni megtanulni belőle, arra külön kell gyakorolni, de rengeteg anyag van neten mindenfelé... gondolkoztam, milyen könyvet ajánlanék még, de eléggé össze-vissza tanulok mindenből, max. nyelvvizsgafelkészítő könyveket tudnék még mondani, de ezekkel csak akkor mész valamire, ha már eljutottál a nyelvvel egy bizonyos szintre. Ha gondolod, dobj egy privát üzenetet itt és esetleg küldhetek pár linket meg könyvcímet még :)

Az, hogy mennyi idő alatt tudsz elsajátítani egy nyelvet, attól függ, mennyi időt és energiát fektetsz bele, telhet több évbe is vagy akár csak néhány hónapba. Én félév alatt eljutottam középfokra, majdnem minden nap tanultam és sokszor több órát naponta, így sikerült viszonylag gyorsan fejlődnöm. Persze az is segít, ha már tanultál előtte más nyelveket, jelentősen meg fogja könnyíteni.

2014. máj. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én középfokúra készültem, de sajnos az iskolai sok tanulnivaló miatt abba kellett hagynom. Dr. Király Klára: Készüljünk az olasz szóbeli nyelvvizsgára című könyvéből tanultam külön tanárnál. Nyáron én is magamtól kezdem el újból felfrissíteni a tudásom. Legalább egy szóbelit szeretnék megcsinálni. Ezenkívül Kovács Mária, Federico Sollazzo könyvét fogom még használni, amiben szituációk, képleírások, magnóhallgatások, alaptémakörök vannak. Másfél, két év alatt szerintem el lehet sajátítani, ha intenzíven csinálod. Nem nehéz nyelv, bár vannak buktatói.
2014. jún. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!