Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményeket az olasz...

Mi a véleményeket az olasz nyelvről? Tényleg olyan könnyű, mint ahogy mondják?

Figyelt kérdés

Mikor belevágtam az olasz nyelv tanulásába (tanárral), akkor mindenki hangoztatta, hogy hú milyen könnyű nyelv. És azt kell, hogy mondjam, hogy egyáltalán nem ezt tapasztaltam. Korábban tanultam angolt, németet és latint is, és szerintem majdnem van olyan nehézségi szinten, mint a német. Félreértés ne essék, imádom a nyelvet és nem is állok le vele, nem ezért kérdem. Csak engem megdöbbent, hogy milyen könnyelműséggel állítják róla, hogy egyszerű, a német meg milyen nehéz, holott szerintem tényleg nem sokkal könnyebb egyik a másiknál.

* Megjegyzem, akik mondták, hogy az olasz könnyű, egyikük sem tanult sohase olaszul, de más nyelven sem nagyon.


2013. febr. 2. 19:56
 1/5 amarill ***** válasza:
Persze
2013. febr. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
en tanultam olaszt is angolt is meg nemetet is. Az angol pofon egyszeru, az olasz es nemet sokkal nehezebb.
2013. febr. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én és tanultam angolt, németet meg olaszt is. az angol baromi könnyű, alig van benne olyan nyelvtan, ami nehéz lenne. a német számomra valami katasztrófa volt, utáltam is, és egy idő után már mindent elfelejtettem a nyelvtani részéből. olaszt most is tanulok, de a némethez képest nekem sokkal könnyebb, ráadásul egy csomó szó nagyon hasonlít az angolra. de ennek ellenére nem mondanom, hogy olyan hűű de nagyon könnyű...
2013. febr. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*én is
2013. febr. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon könnyű. Az én esetemben a portugál után. Csak az igeidők kicsit mást jelentenek.
2013. febr. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!