Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet nehezebb...

Melyik nyelvet nehezebb megtanulni? Német/francia

Figyelt kérdés
2014. máj. 1. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Attól függ miből indulunk ki.


A német nyelvnek hasonlóbb hangtana van, mint a magyarnak, a magyarhoz hasonló szóképzésekkel (Stimme = hang, Stimmung =hangulat). Mondjuk, a németben az a hátrány, hogy nincsen egységes kiejtés, a Duden szabályait pedig csak a hivatalos közlésekben tartják be. A másik pedig az, hogy eszméletlenül akcentusosan tanítják nálunk a kiejtést, amit újra meg kell tanulni. Előny viszont, hogy németben sok hasonló frazális szerkezet szinte a magyarnak a tükörfordítása (igénybe venni = im Anspruch nehmen, rendelkezésre állni - zur Verfügung stehen). Azonban a nyelvtana elég húzós, és ha - a magyarhoz hasonlóan - nagyon sajátos szókincse van (azaz a nyugati nyelveknél sokkal ritkábban használ latin/nemzetközi szavakat), a nyelvtani nem és a többesszámok azoknál a szavaknál, amelyek nem valami specifikus képzőkkel képződtek, szinte kiszámíthatatlanok. A ragozások elég cifrák, bár nem megtanulhatatlanok.


Azonban ha az angoltudásból indulunk ki, és jól megy az embernek az angol, akkor mindenképpen a franciát javaslom. A szókincs elég nagy része ugyanaz (míg a némethez csak az alapszavakban hasonlít), és a nyelvtan egyszerűsége sokkal hasonlóbb az angolhoz képest: minimálisak a ragozások az ige, és a főnév terén. A kiejtés viszont elég nehéz, a magyartól igen idegen fonémák miatt.

2014. máj. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Angolos vagyok, és ki is szeretnék költözni, szóval azt fogom beszélni. Ráadásul a francia nagyon tetszik. Szóval szerintem azt választom. Köszönöm a választ! :)
2014. máj. 1. 17:24
 3/4 webnyelv ***** válasza:
Én egyszerre tanultam németet és franciát, párhuzamosan. A francia ment könnyebben.
2014. máj. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem attól is függ, hogy mi érdekel. Engem ha fenyegetnének se tudnék németet tanulni, annyira taszít. A francia számomra könnyű, jobban szeretem, mint az angolt, jobban is érdekel. Válaszd azt, ami jobban érdekel és szerinted neked hasznosabb.
2014. máj. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!