Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen sorrendben "könnyebb"...

Milyen sorrendben "könnyebb" megtanulni felnőttként egyedül a francia és olasz nyelvet?

Figyelt kérdés

Szeretném megtanulni ezt a két nyelvet.

Mindkettő érdekel más-más okból.


Vajon könnyebb lehet ezeket megtanulni úgy, hogy:

1. olasz

2. francia


Vagy fordítva célszerűbb, esetleg egyik sorrend sem könnyít a megtanulásban?


2013. dec. 7. 23:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Sorrendet nem tudok mondani, mert franciát nem tanultam. Az olasz viszont eléggé könnyű nyelv, önállóan is tanulható, és gyorsan lehet haladni.
2013. dec. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az olasz egyáltalán nem könnyű. Nagyon nehéz és rengeteg igeidő van amit tudni kell, pedig még ők sem ismerik nagyon.
2013. dec. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én mindkettőt tanultam, szerintem fordítva könnyebb
2013. dec. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 webnyelv ***** válasza:

Én francia-olasz sorrendben tanultam, ill. kb. két év után már kb. egyszerre a kettőt. Így nem rossz. A másik sorrenddel kapcsolatban nincs tapasztalatom.

Talán valamivel könnyebb, hogy először a franciában megtanuljuk, hogy teljesen másképp kell kiejteni, mint ahogy leírjuk, és utána jön az olasz, ahol kb. úgy kell kiejteni, ahogy leírjuk. Fordítva nehezebb lehet talán hozzászokni.

2013. dec. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!