Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hány éves kortól lehet németbő...

Hány éves kortól lehet németből nyelvvizsgát tenni?

Figyelt kérdés

Most 8.-os vagyok, kb. B1-B2 szinten vagyok vhol félúton :D 10. osztályt valószínűleg Ausztriában kezdem, szeretném, ha addig tudnék letenni egy B2-es nyelvvizsgát. Ez lehetséges? Hova menjek vizsgázni? Elismerik ott kinn is a nyelvvizsgát?


(Egyébként a suliban 10. vagy 11.-ben tenne az osztály középfokút, de értelemszerűen nem tudom megvárni :S)



2014. máj. 3. 20:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
39%
ha szerinted vagy olyan szinten hogy le tudd tenni akkor simán lerakhatod akár a legközelebbi vizsgaidöszakba is nem függ életkortól, de ha azt akarod hogy kint is elfogadják akkor nemzetközit tegyél pl.: BME vagy TELC
2014. máj. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
de függ életkortól. 14 éves kortól lehet bármilyen nyelvvizsgát tenni.
2014. máj. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%
Euros nyelvvizsgát tegyél, azt fogadják legszívesebben külföldön, és az a leggyerekcentrikusabb, a témaköreit illetve.Euroexam.hu honlapon mindent megtalálsz, árakat, dátumokat , témákat, segédleteket stb.
2014. máj. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 webnyelv ***** válasza:
73%
Személyi igazolványt kell felmutatni, úgy lehet vizsgázni, anélkül nem. Akinek van személyije, az mehet tehát, ez kb. 14 éves korhoz köthető, ahogy emlékszem.
2014. máj. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát!

Jövő nyáron szeretnék vizsgázni, nem tudom, akkor lehet-e.

Már most elmúltam 14 éves, személyit meg amúgy is most fogunk csináltatni :D

Akkor melyik nemzetközit ajánljátok, amit

2014. máj. 3. 21:25
 6/17 A kérdező kommentje:

Ausztriában is elfogadnak?


(bocs, ez lemaradt :D)

2014. máj. 3. 21:25
 7/17 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudom miért mindenki a Telc-et, meg az Euro-s nyelvvizsgát hajtogatja németből, ott az ÖSD (Österreichisches Sprachdiplom Deutsch). Amint a neve is mutatja, osztrák, ezért Ausztriában ha valamit, akkor AZT elfogadják! Egy világhírű német nyelvű egyetem a következő vizsgatípusokat fogadja el: Goethe-Zertifikat, TestDaF, ÖSD. Szóval azt javaslom, ezek közül válassz! A többi gagyi. Egyébként 14 év a korhatár.
2014. máj. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az ÖSD az Ausztriában beszélt németet vagy a Hochdeutsch-ot kéri?

2014. máj. 3. 22:32
 9/17 anonim ***** válasza:
73%
Az írásbelinél német, osztrák és svájci újságcikkek alapján állítják össze a feladatokat, ezek Hochdeutschban íródtak, néha előfordul egy-egy tipikus svájci, vagy osztrák szó, de ezekhez lábjegyzetbe oda van írva németül, hogy mit jelent. A hallásértésben egy kicsi osztrák akcentus érződik néha, de nyugi, érthető. Ja, és középfokon (B2) bármilyen nyomtatott kétnyelvű, felsőfokon (C1) bármilyen nyomtatott egynyelvű szótár használható. Mind a szóbelin mind az írásbelin.
2014. máj. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

:OO milyen az egynyelvű meg a kétnyelvű szótár? :S

és mi az az egynyelvű és kétnyelvű vizsga? (ezt olvastam vhol)

Bocsi a sok kérdésért

2014. máj. 3. 22:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!