Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hány éves kortól lehet németbő...

Hány éves kortól lehet németből nyelvvizsgát tenni?

Figyelt kérdés

Most 8.-os vagyok, kb. B1-B2 szinten vagyok vhol félúton :D 10. osztályt valószínűleg Ausztriában kezdem, szeretném, ha addig tudnék letenni egy B2-es nyelvvizsgát. Ez lehetséges? Hova menjek vizsgázni? Elismerik ott kinn is a nyelvvizsgát?


(Egyébként a suliban 10. vagy 11.-ben tenne az osztály középfokút, de értelemszerűen nem tudom megvárni :S)



2014. máj. 3. 20:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
59%

A kétnyelvű szótár az, amiben benne van a magyar szó és a német fordítása, vagy fordítva. Az egynyelvűt úgy képzeld el, mint egy német nyelvű értelmező kéziszótárt, tehát csak németül vannak benne leírva a dolgok.

Az egynyelvű vizsga (mint az ÖSD) nem tartalmaz fordításos részt, a kétnyelvűben fordítanod is kell az írásbelin.

2014. máj. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kimerítő válaszokat! :)

Már csak nagyon sok készülés van hátra... :D

2014. máj. 3. 22:49
 13/17 anonim ***** válasza:
Ha Ausztriában fejezed be a gimit, akkor megspórolhatod a nyelvvizsgát. Kapsz róla a suliban papírt. De azért addig is tanuljad a nyelvet.
2014. máj. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de lehet h külföldiként csak akkor vesznek fel, ha valamit már "letettem az asztala" :D
2014. máj. 4. 12:21
 15/17 anonim ***** válasza:

Az csak a felsöoktatásban van. Gimiben ha nem tudsz rendesen németül, visszaraknak egy osztályal alacsonyabbra.

Ez a te esetedben a 9. osztály lenne.

2014. máj. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Igen, ezt gondoltam én is. Bár nem lenne baj, legalább tiszta lappal, elölről kezdeném a gimnáziumot, igaz csak 1 évet lennék ott :/
2014. máj. 4. 18:06
 17/17 anonim ***** válasza:
A 9. osztály végén van lehetöséged vizsgát tenni...ezt úgy hívják, hogy Realabschluss. Ezt viszont lehet, hogy akkor ott kérvényezned kell, én csak Németben ismerem ezt, az osztrák vizsgákhoz nem értek. Szóval tudakold meg elöre.
2014. máj. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!