Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik élő nyelvet tudom...

Melyik élő nyelvet tudom megtanulni 3 hónap alatt?

Figyelt kérdés

Angol és német középfokú nyelvvizsgám van, de szeptember 1-ig szükségem lenne egy 3. középfokú vizsgára (eredménynek nem kötelező meglennie, de a vizsgának meg kell történnie eddig).

Melyik nyelvet lehet leghamarabb magyar anyanyelvűnek megtanulnia ennyi idő alatt?

Annyi kikötés van még, hogy ne holt vagy mesterséges nyelv (pl. latin vagy eszperantó) legyen.

Az érdemi segítséget előre is köszönöm!



2014. máj. 6. 12:42
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ezek alapján a holland, spanyol (és talán a román vezet, bár arról nem hallottam, hogy sok magyar szó lenne benne, de ez mondjuk csak úgy kíváncsiságból is érdekelne).

Annyi megkötés van csak, amit a kérdésben is írtam, hogy holt (pl. latin) és mesterséges (pl. eszperantó) nyelv nem lehet a többi igen ill. nem feltétel, de előny egy EU-s vagy az unióhoz társult tagállam nyelve, de mint mondtam nem feltétel, így ha valaki azt mondja, hogy pl. a szuahéli vagy a hindi olyan nagyon könnyű, akkor még tőlem ilyen is lehetne (ezek pont nem jó példák, de a lényeget értitek).

Angolból és németből 6 hónap alatt jutottam el 0-ról a középszintig egyszerre tanulva azokat.

Nem vagyok nyelv-zseni, németből általános és középiskolai alapom volt - bár nem túl magas színvonalú oktatásban volt részem - de utána napi 12-14 órát tudtam a két nyelv tanulására fordítani, így sikerülhetett. Most egy nyelv tanulására akár napi még ennél több időt is fordítani csak meglegyen, bár hiába szept. 1-e a határidő, de mivel még a nyelv sincs kiválasztva és mivel már május 7-e van, az a 4 valójában csak kb. 3 hónap lesz (vagy még kevesebb).

Szóval nem egyszerű a helyzet, ezért is fordultam ide, ahol nálam a témában jártasabbak, ti esetleg jobb tanácsot tudtok adni mint az ismerőseim.

Köszönöm válaszaitokat.

2014. máj. 7. 15:10
 12/12 anonim ***** válasza:

svéd

oldal: swedishpod101.com :) szerintem angol, német alappal könnyű :) (én is ezt tanulom)

2014. jún. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!