Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire fogékonyak a kisgyere...

Mennyire fogékonyak a kisgyerekek a nyelvtanulásra?

Figyelt kérdés
Anyósom ukrán. Tud magyarul, de nem tökéletesen, ezért gyakran ukránul beszél otthon a lányaival (ilyenkor én lapulok, mert nem értek egy szót sem), meg ritkán a férjével is. 2 éves fiam van, és a feleségemmel (ő kíválóan beszél ukránul) nem tervezzük, hogy megtanuljon ő is ukránul. Ha mondjuk minden hétvégén otthagynánk a gyereket az anyósnál, akkor mennyit szívna magába az ukrán nyelvből?
2014. máj. 7. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:

de miért nem tanul az anyjától is??

egy plusz nyelv mindig jó... és ne félj, nem fogja keverni, csak eleinte a magyarral

2014. máj. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Még nagyon pici a gyerek.

Szerintem ha már kicsit nagyobb lenne, akkor jobban

ragadna rá a másik nyelv.

2014. máj. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ilyen lehetőséget nem szabad kihagyni, egyenesen bűn! A kicsi gyerek rendkívül fogékony, abszolut probléma nélkül átáll a második anya- vagy apanyelvére, és tudni fogja, hogy kivel hogy beszéljen, akár egyazon szobán belül is egy időben. Eleinte lehet, hogy kicsit lelassul a magyar beszédfejlődése, de mire óvodába megy, behozza. Ez nem a nyelvtanulás kategóriájába esik, ez az anyanyelv magába szívása, csak ő olyan szerencsés, hogy neki mindjárt kettő van. Akár az egész életpályáját meghatározhatja egy ilyen magas szintű nyelvtudás, és ráadásul a többi szláv nyelv megtanulását (az már tanulás lesz) is elősegíti. A másik nyelv egyúttal egy másik kultúrával is együtt jár, amivel szintén csak gazdagodik.

Nekem nincs személyes tapasztalatom, de interneten rengeteg kétnyelvű gyerekről lehet olvasni, még több nyelvű is akad, és én negatív példát még nem hallottam.

2014. máj. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 English ***** válasza:
Kisgyerekek a legfogékonyabbak az idegen nyelvre. Ha huzamosabb ideig idegen nyelvterületen él, teljes nyelvváltás is lehetséges 8 éves korig, vagyis elfelejtheti az eredeti anyanyelvét. Természetesen ebben az esetben ez nem így működik, viszont a gyereknek csak az előnyére válhat.
2014. máj. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Még nagyon pici a gyerek.

Szerintem ha már kicsit nagyobb lenne, akkor jobban

ragadna rá a másik nyelv."



DEHOGYIS!! Minél kisebb annál jobb! Azt hiszed az 1-2 éves gyerek nem tanul, csak mert nem beszél még igazán? Akkor tanulja meg az anyanyelvének (szerencsés esetben anyanyelveinek) nagyon nagy részét.



A tud az anya és apa két külön nyelvet akkor nagyon is érdemes mindkét nyelven beszélni hozzá. A gyerek nagyon NAGYON fogékony erre ebben a korban. Annyi szót meg tud tanulni naponta, amit mi átlagos felnőtt emberek 1 hét alatt se.

2014. máj. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tehát kb olyan 8 éves koráig probléma nélkül megtanulna ukránul, ha csak hétvégenként tanítaná CSAK az anyós?
2014. máj. 9. 09:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon, 5 éves körül az optimális.
2014. máj. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, de ne használd azt a szót, hogy tanítaná, nem tanítják a gyereket módszeresen, hanem a gyerek magába szívja a nyelvet. Semmi kényszernek meg mondd utánam szépen-nek nem szabad benne lennie, hanem egyszerűen beszéljen vele a nagymama a saját anyanyelvén. Ne várja, hogy azonnal úgy fog neki válaszolni, ez inkább hónapok, mint hetek kérdése. Csak természetesen!

3.

2014. máj. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!