Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki lefordítja, érti (olasz)?

Valaki lefordítja, érti (olasz)?

Figyelt kérdés

Il primo sguardo la mattina va solo a te, a voce bassa vorrei se ti va di raccontarmi ancora qualche fiaba e di stringermi forte quando torno a casa.

Il primo sguardo la mattina va solo a te, a voce bassa vorrei se ti va di raccontarmi ancora qualche fiaba e di stringermi forte quando torno a casa.



megkoszonnem :)



2014. máj. 7. 18:30
 1/4 A kérdező kommentje:
bocsi dupla másolás véletlen
2014. máj. 7. 18:30
 2/4 anonim ***** válasza:

kb:

A reggeli első pillantás csak neked szól, a mély hangnak (?) szeretném ha mesélnél még nekem néhány tündérmesét és erősen magadhoz ölelnél amikor hazatérek.


Nem szó szerinti fordítás, magyarosítottam kicsit.

A kérdő jelet azért raktam bele, mert az a rész ott nem teljesen világos, hogy mit akar mondani, majd jön valaki aki kicsit jobban tud olaszul, aztán kiegészíti. De szerintem a lényeg így is érthető.

2014. máj. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első válaszadó jól fordította, a különbség annyi, hogy az "a bassa voce" (amit itt az irodalmasság kedvéért az író fordítva ír) egy kifejezés, azt jelenti "halkan".


ad alta voce - hangosan


abbassare - leenged, leereszt, mérsékel

de:

abbassare la voce - lehalkít (pl. TV-t, rádiót)


alzare il volume - felhangosít

2014. máj. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja, és még annyit:


vorrei se ti va di - szeretném, ha neked jólesne (csinálni valamit)


ti va di bere un caffé? - jólesne egy kávé? innál egy kávét?


Bár ennek a kifejezésnek (ti va di + inf.) van egy olyan az olaszok által pontosan értett árnyalata, amit nagyon nehéz magyarra fordítani.

2014. máj. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!