Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sikerülni fog az ORIGÓ B2 C...

Sikerülni fog az ORIGÓ B2 C típusú nyelvvizsgám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Június 14-én lesz a német nyelvvizsgám. Nem tudom eldönteni, hogy sikerülhet-e nekem. Ugyanis komolyabban csak egy hete kezdtem el készülni (napi ca. 3 órát németezek).

Majdnem minden szóbeli témakör ki van dolgozva, de még csak 6-7-ről tudok beszélni. A szituációs párbeszédekre lehet valahogyan készülni? Attól félek a legjobban. Amúgy a feladat a szituációs párbeszédnél magyarul vagy németül van leírva?

Az írásbeli feladatokban viszonylag jó vagyok, az 50 tesztből általában 42-45 jól sikerül. A szövegértés is jól megy. A levélírással sem lesz túl nagy gondom. Viszont a fordítás valami katasztrofális. A suliban ötös vagyok németből, én vagyok a legjobb a csoportból (most ezt nem egózásból írtam), és az órai fordítási gyakorlatokat is mindig nagyon jól megoldom. Pár napja viszont megvettem a nagy ORIGÓ könyvet, és abba van 15 fordítás megoldással együtt. És nekem egy csomószor tök más a fordításom, mint ami a megoldókulcsban van. Ráadásul minden szövegben van 1-2 olyan szó, ami nincs is benne a szótárban, és én azokat ilyenkor kihagyom. A megoldókulcsban meg egy tök más kifejezéssel körül írják..

Egy hónap alatt van esélyem felkészülni normálisan? Hogyan tudnám gyakorolni esetleg a szituációs párbeszédeket? Meg még annyi lenne a kérdésem, hogy a hallás utáni szövegértésnél a kérdések után odaírják, hogy hány pontos?


A válaszokat előre is köszönöm!



2014. máj. 7. 22:03
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Köszi :)

Hova teszik ki az eredményemet? Ahol vizsgáztam,annak a teremnek az ajtajára?


Szeritem megvárom,mert reggel lesz a szóbeli,utána pedig 13-kor a labor ugyanabban az épületben.

2014. júl. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Képleírás stratégiám,jó ez?

-Mi van a képen? háttér,előtér,jobb,baloldal

-Hol keszülhetett a kép? ( ist in.... gemacht

worden)

-A kep milyen temat ir korul? (Für mich

handelt es sich auf diesem Bild um das

Thema...)

-Benyomas a keprol (Das Bild erwickt eine

gute Stimmung)

-velemeny a keprol

-adott temarol 2percig onallo beszed

-Mit tennek ha ott lennek a kepen?


Mennyire hagynak beszélni a kép témájáról? 1-2 mondat után belekérdeznek?

2014. júl. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen "angol felsőfokos"! :)


Hát amikor én voltam vizsgázni, akkor nem a vizsgaterem ajtajára tették ki az eredményt, hanem egy tanári ajtajára. Amúgy nem fognak haragudni, ha megkérdezed a vizsga után, hogy hová teszik ki az eredményeket.


Jó a stratégiád, viszont számolj azzal, hogy nem fognak beszélni hagyni. Akarom mondani, nem hagyják, hogy egyedül beszélj róla. Folyton kérdezgettek tőlem is és megjegyzéseket is fűztek, elmondták a saját véleményüket is stb., 1-2 mondatot mondhattam el maximum, mert már jött a következő kérdésük.


Szerintem a következő pontok nem annyira fontosak:

-Benyomás a képről (Das Bild erwickt eine

gute Stimmung)

-Vélemény a képről

-Mit tennék, ha ott lennek a képen?

Maximum 1-2 mondatot felőlem mondhatsz ezekről, de nem ez a fő lényege a képleírásos résznek. Ez csak egy témát vezet be, amiről tudnod kell társalogni.


2 percig úgysem hagynak önállóan beszélni, mert az olyan lenne, mintha kiselőadást tartanál, vagy egy bemagolt szöveget mondanál. Ők a társalgási készségre kíváncsiak. :)

2014. júl. 1. 19:25
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm,végülis igazuk van,a társalgás fontos,nem az hogy bemagolt szövegeket eltudsz-e mondani. :D


Ja es meg 1: Mikor bemegyek akkor már németül köszönjek,ill.a végén németül kérdezzem meg hova teszik ki?

2014. júl. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Miután beléptél a terembe minden németül fog lezajlani.

Amikor bemész feltétlenül Guten Tag-gal indíts! Miután helyet foglaltál elkérik tőled a személyidet, és megkérik, hogy ellenőrizd le az adataidat (adnak egy papírt, amin rajta vannak az adataid). Utána lehet, hogy megkérdezik, hogy beleegyezel-e, hogy diktafonra vegyék a vizsgát, de az is lehet, hogy kérdés nélkül elindítják. Mindenesetre ha megkérdezik, hogy felvehetik-e, akkor mindenképpen igent mondj (vagyis Ja!-t, vagy Aber sicher!-t, vagy Aber natürlich!-et, vagy valami hasomlót)! :)


Az eredményt szerintem ne a vizsgáztató tanároktól kérdezd meg, nehogy a végén azt higgyék, hogy sürgetni akarod őket. A folyosón valószínűleg járkálni fognak illetékesek, akiknél nyugodtan érdeklődhetsz (magyarul). Ha viszont sokan fogtok vizsgázni (kb 15-20 vizsgázó), akkor lehetséges, hogy nem fogják aznap értékelni. Bár én úgy vettem észre, hogy minden egyes vizsgázó után értékelik a vizsgát. :)

2014. júl. 1. 21:24
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Na túl vagyok rajta,tényleg nem volt vészes,ha megvan a magnó 8 pont akkor a szóbrli pipa!

1 kerdesem lenne: Mikor rakjak fel az oldalra a szobeli eredmenyemet a magno nelkul?

Biztos ami biztos alapon :D

2014. júl. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Nálam kb egy hét múlva tették fel. :)
2014. júl. 4. 20:30
 28/29 anonim ***** válasza:

Hányadikos vagy?

Nyelvtani teszt nem volt?

2014. nov. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Milyen németre jársz?

Simára v. emeltre ?

2014. nov. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!