Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem érzem magam felkészültnek...

Nem érzem magam felkészültnek a nyelvvizsgámra ( ami jövő hét pénteken lesz). Mit tehetnék? Mindent megcsinálok amit kér tőlem a tanár és mindig angolozom, mégsem érzem, hogy sikerülni fog.

Figyelt kérdés

ráadásul kb. én vagyok az egyetlen aki mindig megcsinálja feladott rengeteg leckét , a tanár mégis kb. minden nap elmondja hogy 'nem vagyunk ott ahol lennünk kéne' és hasonlókat és ez elég rosszul esik :( én próbálkozom :angolul hallgatom a sorozatokat ,angolul olvasok megcsinálom a feladatot , de még a szóbeli részét egyszer gyakoroltuk és ez eléggé feszélyez mert az nem az erősségem bár most azt is gyakoroltam egy ismerősömmel

mit tehetnék még? mert emiatt kb. 0%ban érzem magam felkészültnek a felsőfokúmra ( elnézést a nyafogásért az elején csak az is zavar ^^) előre is köszönöm a válaszokat :)



2014. ápr. 30. 20:00
 1/5 anonim válasza:
100%
Közép német előtt én is úgy éreztem h tudásom kb a nullával egyenlő, de mégis sikerült elsőre és ráadásul egész jó eredménnyel. Péntekig meg még rengeteg időd van :) Teremts magadnak angol környezetet, amikor nem a tanulással foglalkozol akkor is menjen valami angol nyelvű szöveg a tv-ben vagy valahol. Én ne görcsölj rajta! Sok sikert!
2014. máj. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a tanárod nincs felkészülve, ha ilyeneket mond, sőt még szóban nem is gyakoroltat titeket. Súlyos probléma ez. Itt valóban nem a diákon kell változtatni, hanem a tanáron és a tanítási módszertanán, ami valószínűleg pocsék.

Egyébként ne izgulj. Mindenki így áll hozzá, többek között én is így voltam. Úgy érzetem semmit sem tudok, az igeidők össze-vissza kavarogtak a fejemben és alapvető szavak nem jutottak az eszembe. Szerintem legtöbbünk tapasztalja ezt. Meg lesz az, vizsgán a stressz kihozza belőled a legjobbat. És ha sokat rontasz is, meg nem jutnak eszedbe a dolgok, akkor is segítőkészek a vizsgáztatók. Én úgy jöttem, ki hogy tuti bukó és az eredményközlésnél az állam leesett. :) Sok sikert, majd írd meg hogy hogy sikerült!

2014. máj. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Beszélj magadban angolul, ha nincs otthon senki, akkor hangosan is, hogy halld a saját hangod. A lehetséges vizsgakérdéseket, amiket felkészítő könyvekben találsz, pl 1000 kérdés, fejtsd ki magadnak. Az ismerősökkel, esetleg családtagokkal való beszélgetést folytasd, a csoport össze is jöhet nyelvvizsgatársalgás céljából. Még a fb-on is chatelhetsz angolul. Újságcikkeket fordíts át de csak szóban tolmácsolásszerűen angolra, illetve foglald össze a lényegét azoknak, amiket angolul olvastál, szintén csak szóban.

Ez nyelviskola? A középfokot már letetted? az, hogy a lusta csoport egészét szídja a tanár, még nem jelenti azt, hogy rád ugyanúgy vonatkozik.

2014. máj. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is akkor fogok menni, csak én középfokon. Ugyanezt érzem, mint te, de nyilván ez természetes ilyenkor. Azzal próbálom magam nyugtatni, hogy egy olyan ismerősömnek is sikerült, aki csak hebeg-habog. :) Nem bántani akarom, örülök neki, csak akkor "elvárom", hogy nekem is sikerüljön, mivel szerintem többet tudok, mint ő.

Írásbeli is elsőre sikerült, pedig azon sokan elhasalnak, ezért is mondják, hogy a nehezén túl vagyok, nem kell félni, nagyon rendesek a vizsgáztatók. A tanárom ezt mondta: ők csak vizsgáztatók, nem oktatók! Tehát nem kötekedhetnek az angol tudásod miatt, nem ők tanítottak, ők csak levizsgáztatnak, megfigyelik mit tanultál és azt értékelik. Nem azt, hogy mit nem mondtál el. :) Ez is kicsit megnyugtat.

Hiába van nekem is addig időm, én viszont most érettségizek és arra is kell készülnöm, úgyhogy nagyon nehéz így. Azért bízom benne, hogy jó eredményt érek el és meglesz.


Sok sikert!

2014. máj. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáteszem én is Origo-n nyelvvizsgázok.
2014. máj. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!