Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan vegyem rå magam a...

Hogyan vegyem rå magam a nyelvtanulásra? Mennyi idő alatt lehet eljutni a középfokú nyelvvizsgához, ha tavaly emelt szinten érettségiztem és 4-es lett? Taná nélkül mennyi idő kell és hogyan érdemes haladni?

Figyelt kérdés

2014. máj. 9. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Tanár nélkül nehezebb, mert nincs ki kijavítson, úgyhogy szerintem ha tanárt nem is, de legalább valakit szerezzél akivel együtt tudsz tanulni és gyakorolni. Én megnézném a szóbeli témák listáját és elkezdeném hozzá gyűjteni a szókincset, meg hogy miket lehet róluk mondani. A nyelvtannal pedig az egyszerűbb szerkezetektől a bonyolultabbak felé haladnék. A mi tanárunk ebből a könyvből tanította a nyelvtant; minden benne van:


[link]

[link]


Plusz nézzél filmeket angolul, hogy gyakorold a hallás-értést, meg olvassál sokat, az jót tesz a szókincsednek meg a nyelvtani tudásodnak is. A levélírásról találsz egy csomó mintát meg anyagot a neten, még tankönyveket is, amiket ingyen le lehet tölteni.

De szerintem ha az emelt szintűd 4-es lett, a középfokú nyelvvizsga már simán menni fog. Sok sikert:)

2014. máj. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bocs, az előbb rossz pdf-et linkeltem.


[link]

2014. máj. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! :) Sokat segítettél, de én nem az angol, hanem a német nyelvre gondoltam.
2014. máj. 10. 11:03
 4/5 anonim ***** válasza:
De nem írtad oda...
2014. máj. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem írtam oda. Azért is köszöntem meg a választ, mert ezek az ötlete minden nyelv tanulása közben használhatók! Még egyszer köszönöm! :-)
2014. máj. 10. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!