Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő felkészülni az...

Mennyi idő felkészülni az angol középfokú nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Nos én nem 0 tudással indulnék, de most arra lennék kíváncsi, hogy mennyi idő a 0-ról felkészülni rá. (otthonról)

2014. máj. 12. 22:07
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Szerintem az ECL lenne számomra a legmegfelelőbb
2014. máj. 16. 06:28
 12/17 anonim ***** válasza:

Na, ez viszont szuper, hogy már ki is tudtad választani, mert akkor már el tudsz kezdeni célirányosan készülni!

Akkor neked a nyelvtanra kevésbé, a szókincsre meg jobban kell fókuszálni.

2014. máj. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
46%

" Amúgy én szívesen vállalok tanítást, ha gondolod írj privit."


Ja így már értem, hogy szerinted miért nem lehet egyedül készülni. ;-)


Mert természetesen lehet egyedül, rengeteg anyag van hozzá a neten, angol nyelvhez ráadásul különösen sok.


Egy középfokú vizsga felkészüléshez teljesen felesleges tanár.

2014. máj. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Melyik nyelvvizsgát ajánljátok?Melyik a legkönnyeb?
2014. máj. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Angoltanárként mondom, hogy nincs olyan, hogy legkönnyebb, mert egyénenként eltér, hogy kinek mi érződik könnyebbnek. Én személy szerint a TELC és a BME vizsgákat szoktam ajánlani, ezek nagyon hasonlítanak, de van, aki magától más mellett dönt.


Egyik vizsga sem "gagyi", tehát mindegyikért tanulni kell keményen, de az eltér, hogy melyikben milyen feladattípusból van több.

Neked is azt tudom javasolni, mint a kérdezőnek, hogy tanulmányozd azokat a linkeket, ahol leírják a nyelvvizsgák fajtáit (korábbi válaszomban linkeltem), esetleg nézz bele néhány neten található ingyenes feladatlapba, és azok alapján tudod eldönteni, neked melyik fekszik legjobban.

Annyi, hogy az Origo írásbelit senkinek nem ajánlom, nagyon szemét a pontozása...

2014. máj. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

" " Amúgy én szívesen vállalok tanítást, ha gondolod írj privit."


Ja így már értem, hogy szerinted miért nem lehet egyedül készülni. ;-) "


Már bocs, nem mintha rá lennék szorulva. Szeretek tanítani, és szimplán gimis vagyok. Ennyi a történet. Még pénzt sem kérnék. De persze te biztos jobban tudod. Szerintem 0-ról nem lehet felkészülni, mert amíg nem érti meg az ember a nyelv alapvető működését és ritmusát, addig nem tud egyedül fejlődni otthon.

2014. jún. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

" Szerintem 0-ról nem lehet felkészülni, mert amíg nem érti meg az ember a nyelv alapvető működését és ritmusát, addig nem tud egyedül fejlődni otthon."


Nagyon jó könyvek vannak amik ezt néha jobban elmagyarázzák mint sok tanár.


A tanár a beszédkészség fejlesztésben tud sokat segíteni, de persze arra is van más módszer.


A száraz nyelvtan magyarázathoz nem tanár kell hanem egy jó könyv és sok gyakorlás.

2014. jún. 3. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!