Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japánban a kanjik "on" olvasat...

Japánban a kanjik "on" olvasatának van jelentése ha egyedül állnak? És ha van akkor mindig?

Figyelt kérdés

2014. máj. 14. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, az "on" olvasatok szinte mindig más kanjikkal állnak együtt, csak néhány kivétel van, pl a 信じる shinjiru-hinni、感じる kanjiru-hinni
2014. máj. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*kanjiru-érezni, nem hinni, bocsi az elírásért
2014. máj. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kanji fogalomjelölő írásmód, tehát olvasattól függetlenül MINDIG van jelentése. Nem az on/kun olvasatnak van jelentése, hanem magának a kanjinak.
2014. máj. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez egy elég fura kérdés... A kanjik "on" olvasatát nagyon ritkán használjuk egyedül, ha az adott kanjinak van "kun" olvasata is. Nagy ritka kivételek közül példa:

賞(ショウ)= díj pl. ゲームの賞 (a játék díja)

他(タ)= más pl. 他のために (másokért)


Vannak viszont olyan kanjik, amiknek csak "on" olvasatuk van. Pl:

駅(エキ)= állomás

肉(ニク)= hús

礼(レイ)= tisztelet

茶(チャ)= tea

胃(イ)= gyomor

stb.


Ezeket így magukban is lehet használni anélkül, hogy összetennénk egy másik kandzsival.


Én nem tudom, mire gondoltál, hogy van-e jelentése az "on" olvasatnak, ha egyedül áll. Az előttem szólóhoz csatlakozva nem az olvasatnak van jelentése, hanem a kanjinak. Tehát, ha egyedül áll egy kanji egy szövegben, lényegtelen, hogy "on" vagy "kun" olvasat szerint kell kimondani, a karakternek magának van jelentése.

2014. aug. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!